Strona główna Aktualności Z miasta „Agrafka” znów w akcji. Ma nową propozycję

„Agrafka” znów w akcji. Ma nową propozycję

1
Mogą na nich liczyć nie tylko seniorzy, ale również dzieci i młodzież. W obecnej sytuacji sanitarno – epidemiologicznej z kolejną inicjatywą wyszli wolontariusze „Agrafki”.

Akcja nazywa się „Zdalnie poMOCni” i polega na pomocy w nauce uczniom mającym trudności w zrozumieniu i opanowaniu szkolnych zadań. Dotyczy zarówno podstawówek, jak też szkół ponadpodstawowych.

– Panuje teraz bardzo trudny okres, stąd nasza propozycja. Od dzisiaj kilkanaście „Agrafek” będzie czekać na zgłoszenia uczniów, którzy chcieliby z niej skorzystać – mówi Agnieszka Jaksa, koordynator grupy.

Wolontariusze będą pomagać online, pracując z nimi m.in. nad nowymi zagadnieniami i sprawdzając prace domowe. Zainteresowani uczniowie mogą pisać na adres: agrafka@onet.eu lub dzwonić pod numer 885-663-339.

Z kolei na facebooku powstała grupa „Widzialna ręka Pabianice”, gdzie w związku z obecną sytuacją można zgłaszać swoje potrzeby i oferty (np. zrobienia zakupów czy wyprowadzenia psa) oraz porozmawiać o pandemii.

– Podobne grupy powstają teraz w całej Polsce. My zachęcamy mieszkańców do aktywności w tej pabianickiej – dodaje Agnieszka Jaksa.

REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1600
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
1 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
szalos

Mega!!!!!!! Jedyna organizacja która cały czas jest chętna do pracy i pełna pomysłów!!!! Leniwe Urzędasy wszechmaści bierzcie przykład – tak wygląda praca u podstaw!!!!!, za którą macie płacone a g…o robicie!!!!!! Super AGRAFKA!!!!