Strona główna Sport Koszykówka Pierwsze ligowe zwycięstwo koszykarek

Pierwsze ligowe zwycięstwo koszykarek

0

Grot Mobilis Pabianice w ramach 5. kolejki pierwszej ligi kobiet podejmował u siebie zespół z Łomianek. Po zaciętej rywalizacji udało się nam przerwać serię trzech porażek z rzędu.

Grot Mobilis Pabianice – SMS PZKosz II Łomianki 62:55 (13:8, 22:20, 13:15, 14:12)

Nie była to jednak łatwa przeprawa dla naszej ekipy. Rywalki przegrały bowiem tak samo jak nasza drużyna wszystkie dotychczasowe spotkania i zajmowały ostatnie miejsce w tabeli. Spotkanie obfitowało w wiele ostrych starć, ale lepiej odnalazły się w jego realiach zawodniczki Mobilisu. Pierwsza kwarta to niewielka przewaga po stronie gospodyń. W drugiej kwarcie powiększaliśmy przewagę, jednak goście zaczęli gonić wynik i od stanu 17:17 gra zaczęła się od nowa. Pierwsza połowa padła jednak naszym łupem choć mieliśmy na swoim koncie tylko skromną, dwupunktową przewagę.

Po przerwie pabianiczanki dalej starały się grać swoje. Mimo licznych problemów gubiły się także nasze przeciwniczki. Ciągle utrzymywała się jednak niewielka przewaga z naszej strony i do samego końca nie daliśmy sobie wydrzeć jej z rąk. Najlepiej w naszej drużynie zaprezentowała się Anna Kudelska, która zdobyła 16 punktów z gry i dodatkowo cztery asysty. Pokaźne zdobycze punktowe zgromadziły też Kinga Dzierbicka (14pkt.), oraz Magdalena Grzelak (11pkt.). Oby był to początek dobrej serii i marszu w górę tabeli.

W następnej kolejce nasz zespół uda się na wyjazdowe starcie MON-POL-em Płock. Mecz ten już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00.