Strona główna Aktualności Polityka 7 mandatów w zasięgu ręki

7 mandatów w zasięgu ręki

2

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zjechali dziś do Pabianic. Parlamentarzyści przedstawili główne punkty programu z jakim idą do październikowych wyborów.

– Przyjechaliśmy z dobrymi informacjami. To propozycje wypracowane na kongresie PiS w Katowicach – mówił poseł Piotr Polak. – Chcemy wywiązać z obietnic prezydenta Andrzeja Dudy.

Główne punkty programu to:

  • 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko,
  • powrót do poprzedniego wieku emerytalnego,
  • kwota wolna od podatku – 8 000 zł.

– Potrzebujemy na to 39 miliardów złotych, a nie jak mówi Platforma Obywatelska 100 mld – tłumaczył poseł Marek Matuszewski. – Jak to zrobimy? Uszczelnimy podatek VAT, opodatkujemy sklepy wielkopowierzchniowe podatkiem obrotowym, wprowadzimy podatek bankowy oraz zahamujemy wyprowadzania podatków z Polski do rajów podatkowych. To da nam73 mld złotych. Z tej kwoty pokryjemy zobowiązania wobec wyborców, reszta trafi na konstrukcję budżetu bez deficytu oraz na inwestycje rozwojowe. Zmiany te są bezwzględnie potrzebne i możliwe do realizacji.

Posłowie przyznali, że nie wiedzą jeszcze kto trafi na listy wyborcze. Mają jednak nadzieje, że w naszym okręgu zdobędą 7 z 12 mandatów. – Poprzednio mieliśmy 5, a przy dzisiejszych notowaniach, możemy liczyć na 6 nawet 7 mandatów.

Po konferencji prasowej, posłowie wraz z lokalnymi działaczami PiS rozdawali ulotki wyborcze z programem firmowanym przez Beatę Szydło, kandydatkę na premiera.

 

REKLAMA
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

🙁 takie biedne miasto jak Pabianice i daje sie na to nabierać … ale drużyna niezła ha ha ha ha

-mieszkanka- śmiejesz się z drużyny PiS ,to znaczy że nie szanujesz ludzi
To nie druzyna PO która łupiła przez 8 lat państwo i miasto ,