Strona główna Aktualności Z miasta 3,3 miliona złotych mniej w budżecie

3,3 miliona złotych mniej w budżecie

2

Musimy oddać pieniądze do Ministerstwa Finansów, które otrzymaliśmy na podstawie błędnego raportu finansowego za 2010 rok. Prezydent wynegocjował spłatę na raty.

– Będziemy spłacać tę kwotę w 33 ratach po 100 tysięcy złotych – poinformował Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic. – To nie zachwieje naszym budżetem tak, jak gdyby spłata musiała nastąpić od razu.

Jak doszło do pomyłki? Do Ministerstwa Finansów trafił wydruk raportu finansowego za 2010 rok. Były w nim błędy, dlatego dotacja dla miasta z tzw. „Janosikowego” była wyższa niż powinniśmy dostać o ponad 2,5 miliona złotych. Do tego doszły odsetki w kwocie 730 tys. złotych.

„Janosikowe” to obowiązkowa wpłata do budżetu państwa wprowadzona w 2003 roku, którą płacą najbogatsze samorządy na rzecz pozostałych. Stanowi określony odsetek dochodów podatkowych województwa sprzed dwóch lat, a jego wysokość zależy od osiąganych wpływów. W odniesieniu do gmin opłatę taką muszą uiścić podmioty, których dochody z podatków w przeliczeniu na głowę mieszkańca przekroczą 150% średniej krajowej.

REKLAMA
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

„Najbogatsze samorządy płacą ” janosikowe”??? Hmm, czy to oznacza, że nasz samorząd się do nich zalicza??? Szkoda tylko, że na każdej ulicy widać tylko biedę!!! Centrum nie przypomina centrum bogatego miasta, to nawet nie przypomina centrum, pod „nosem” ratusza mieszkają ludzie, którzy nie mają wody i kanalizacji, co drugi budynek jest do wynajęcia!!!!! Gdzie to bogactwo???? Haha

Pabianice to grajdołek. Najbiedniejsze miasto w polsce do 100tys. mieszkancow. Glosowaliscie tyle na Dykte ,teraz na jego odpowiednika. To zyjcie sobie w tym bidnym miasteczku. Widocznie to Wam odpowiada. Ja tu mieszkam od 20 lat. i jak przyjechalem w 1995 roku tak do tej pory nic sie nie zmienilo. Zygac sie chce.