Strona główna Sport Piłka ręczna 29 gotowych do walki

29 gotowych do walki

0

Tylko na EPAinfo sesja zdjęciowa piłkarzy ręcznych. Sprawdź, kto będzie grał w II-ligowym Pabiksie w tym sezonie.

W piątym zespole poprzedniego sezonu zaszło sporo zmian. Z kadry ubył tylko obrotowy Seweryn Tosik, który wyjechał do Gdańska. Dużo ciekawiej jest po stronie nabytków. Przybyło bowiem aż 8 zawodników z innych klubów. Są to: lewoskrzydłowy Łukasz Pielesiak (rocznik 1994) ze spadkowicza z I-ligi Anilany Łódź, wysoki obrotowy z ChKS Łódź – Marcin Andrysiak (rocznik 1993), grający już w przeszłości w Pabiksie, a ostatnio w ChKS-ie rozgrywający Adrian Nowicki (rocznik 1991), bramkarze Daniel Walaszczyk (rocznik 1993) z ChKS oraz Tomasz Wężyk (rocznik 1987), który wznowił treningi (ostatnim jego klubem była Anilana), dwaj doświadczeni rozgrywający – 26-letni Dominik Wojdyła z Anilany i 35-letni Bartłomiej Kiełbasiński (ostatnio spadkowicz z I ligi, AZS UW Warszawa) oraz 23-letni obrotowy Dariusz Orliński, który wznowił treningi (wcześniej grał w Anilanie).

Ponadto na stałe do kadry włączonych zostało kilku zdolnych juniorów: bramkarz Dawid Forc (rocznik 1998), obrotowy Piotr Cieślik (rocznik 1996), skrzydłowi Łukasz Pietrzykowski (rocznik 1995) i Dawid Świątek (rocznik 1995), którzy dołączyli do grającego już w poprzednim sezonie w zespole seniorskim skrzydłowego Kamila Strzelca (rocznik 1994).

O co walczyć będzie w tym sezonie mający tak szeroką 29-osobową kadrę Pabiks? Trener Włodzimierz Stawicki nie chce zbytnio pompować balonika. – W tym sezonie mocne powinny być trzy drużyny: MKS Wieluń, AZS UW Warszawa oraz Mazur Sierpc. My będziemy starać się być w pierwszej czwórce, piątce, ale wszystko okaże się na boisku – zapowiada szkoleniowiec pabianickiej drużyny.

Sezon szczypiorniści z Pabianic zaczynają już w tę sobotę. Czeka ich wyjazd do Warszawy na mecz z tamtejszym AZS UWSpotkanie rozpocznie się o godzinie 19.00 w hali AZS UW Warszawa przy ulicy Banacha w Warszawie.

Poniżej zdjęcia zawodników i trenerów stanowiących kadrę w sezonie 2014/15. Po kliknięciu w zdjęcie pojawi się imię, nazwisko oraz funkcja/rok urodzenia.

Sztab szkoleniowy:


Bramkarze:

 

Obrotowi:

 

Rozegranie:

 

Skrzydłowi:

 

Na zdjęciach brakuje: bramkarza Daniela Walaszczyka (rocznik 1993) oraz obrotowego Marcina Andrysiaka (rocznik 1993).

REKLAMA
Poprzedni artykułDziewięć bramek w meczu PTC
Następny artykułBramkarz w ataku nie pomógł