Strona główna Aktualności Z miasta 180 aut stanie przy Nawrockiego

180 aut stanie przy Nawrockiego

0
Tutaj auta staną w dwóch rzędach

W wyniku współpracy Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Starostwa Powiatowego mają powstać nowe miejsca parkingowe.

Na ten rok przewidziana jest przebudowa chodnika oraz nowe miejsca parkingowe wzdłuż ul. Nawrockiego. Chodzi o odcinek między ul. Grota Roweckiego a ul. Bracką po stronie wschodniej.

Przesunięty zostanie również chodnik, który ma przylegać do krawężnika. Tym samym zlikwidowany zostanie dotychczasowy pas zieleni między ulicą a chodnikiem.

Przetarg na wspomnianą budowę zostanie wyłoniony w lipcu, a budowa ruszy pod koniec sierpnia.

Budowa nowych parkingów ma powstać w dwóch etapach: od ul. Grota Roweckiego do ul. Brackiej oraz od ul. Brackiej do ul. Piotra Skargi. Na tych odcinkach przewidzianych jest 180 miejsc parkingowych.

Zupełnie nowy parking powstanie przy skrzyżowaniu ulic Nawrockiego i Piotra Skargi. Zlokalizowany będzie przy bloku na ul. Nawrockiego 22.

Koszty inwestycji podzielone zostaną pomiędzy starostwo a PSM. Podział będzie proporcjonalny co do powierzchni (każda ze stron zapłaci za swoje tereny).

Koszt całej inwestycji został wyceniony na 800 tys. złotych.

W konferencji prasowej dotyczącej opisanego powyżej przedsięwzięcia wzięli udział: Krzysztof Habura, Maciej Przybylski (prezes PSM) oraz radny powiatowy Łukasz Stencel i radny miejski Dariusz Cymerman. Zabrakło jedynie radnego miejskiego Piotra Różyckiego, który również zajmował się tym tematem. Opozycyjny radny z PiS na konferencję nie został jednak zaproszony.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments