Strona główna Sport Piłka nożna 15 bramek najmłodszych „zielonych”

15 bramek najmłodszych „zielonych”

1

Najmłodsza drużyna Włókniarza występująca w rozgrywkach Górski I odniosła kolejne zwycięstwo w rundzie wiosennej. Tym razem młodzi piłkarze rozbili Orła Łódź 15:1.

Włókniarz rozpoczął od mocnego uderzenia, obejmując prowadzenie już w 3. minucie po bramce Piotra Urlika. Kolejne minuty meczu to już bardzo wyrównana walka obydwu drużyn. Zawodnicy Włókniarza stwarzali sytuacje, ale nie potrafili trafić do siatki. Na kolejną bramkę kibice czekali do 18. minuty kiedy to pięknym strzałem popisał się ponownie Urlik i było 2:0. Minutę później podopieczni Michała Tybury przeprowadzili kolejną składną akcję, po której Kamil Szumski zdobył trzecią bramkę. Ten sam piłkarz pięć minut później podwyższył rezultat na 4:0. Ta bramka mocno uspokoiła grę gospodarzy, którzy w kolejnych minutach strzelili jeszcze dwa gole po indywidualnych akcjach Wiktora Czerwińskiego.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i już do końca spotkania młodzi piłkarze Włókniarza kontrolowali sytuację strzelając jeszcze dziewięć bramek i tracąc tylko jedną. Autorami kolejnych trafień byli: Jakub Jachowicz 31. min, Karol Sieroń 33. min, Wiktor Czerwiński 37. i 38. min, Aleksander Kołodziej 46. min, Mateusz Grys 56. min, Wiktor Czerwiński 57. min, Mateusz Grys 58. min oraz Karol Sieroń 59. min, co pozwoliło zakończyć mecz wysokim zwycięstwem 15:1.

– Ambicja, walka i zaangażowanie – te cechy pokazują piłkarze Włókniarza z rocznika 2005 w każdym wiosennym spotkaniu. – podsumowuje kierownik drużyny, Marcin Kołodziej.

Włókniarz: Mateusz Polak, Adrian Maciejewski, Mateusz Grys, Karol Sieroń, Wiktor Czerwiński, Igor Osiecki, Piotr Urlik, Kamil Szumski, Kuba Jachowicz, Aleksander Kołodziej, Jan Jastrząbek, Marceli Jarzębowski, Piotr Ciężki, Mateusz Sołtan

Włókniarz zgromadził do tej pory 19 punktów i zajmuje 3. miejsce w lidze. Kolejny mecz ligowy nasi piłkarze rozegrają 9 maja o godzinie 17.00 na własnym stadionie z drużyną Sport Perfect.