Strona główna Sport Męska Energia z awansem

Męska Energia z awansem

0

Pabianiccy siatkarze po zwycięstwie w rundzie zasadniczej przed Qmedem i Szarańczami wywalczyli udział w play-offach. Ich wygranie było premiowane grą w Ekstraklasie.

W półfinale rywalem była drużyna GREMI, która zajęła 4. miejsce w zasadniczych rozgrywkach. W międzyczasie pabianiczanie grali też w turnieju o puchar prezydenta miasta. Dało im to cenne minuty na boisku i zgranie, które zaowocowało w półfinałowym starciu. Pierwsze spotkanie było bardzo emocjonujące. W ciągu dwóch setów gra była wyrównana i dopiero w końcówkach szalę na swoją stronę przechylała Energia. Spowodowało to złamanie przeciwnika w trzeciej partii i wygraną 3:0.

Dzięki wysokiemu rezultatowi w pierwszym starciu, w spotkaniu rewanżowym wygrana zaledwie jednego seta dawała nam udział w finale. Rywale przyjechali w okrojonym składzie, co pozwoliło nam gładko wygrać pierwszą partię, a także cały mecz. Tym samym Energia stanęła przed szansą zdobycia tytułu mistrza ligi i wywalczenia bezpośredniego awansu do ekstraklasy. Takiej szansy nie można było wypuścić z rąk. Energia wyszła na to spotkanie bardzo zmotywowana i wygrała finał przeciwko ekipie Szarańczy 3:1.

Kadra: Kewin Bąkowski, Emil Białecki, Przemysław Biegajło, Szymon Kopias, Jan Kozłowski, Mateusz Łacwik, Łukasz Madej, Kacper Nowakowski, Michał Omianowski, Dawid Szernok, Łukasz Szremski, Michał Trzepadłek, Michał Wolski, Maciej Wołoszyn.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

1600
  Subscribe  
Powiadom o