Strona główna Na sygnale Chowali się przed mrozem na klatkach schodowych

Chowali się przed mrozem na klatkach schodowych

0

W ubiegły weekend strażnicy czuwali nad bezpieczeństwem osób przybywających na mrozie. Niektóre z nich były nietrzeźwe.

W okresie dużych mrozów strażnicy miejscy więcej uwagi poświęcają osobom bezdomnym przebywającym w pustostanach. Przy -20 stopniach, pozostanie w nich zagraża nie tylko zdrowiu, ale i życiu.

Jeszcze w piątek, ok. południa strażnicy interweniowali w wieżowcu przy ul. Wyspiańskiego, gdzie dwóch mężczyzn siedziało między 9, a 10 piętrem. Przewieziono ich do schroniska dla bezdomnych. Niedługo później przed sklepem monopolowym przy ul. Zamkowej znaleziono leżącego mężczyznę. Trafił na oddział SOR. Po 18.00 strażnicy znaleźli również śpiącego na klatce schodowej przy św. Jana, po obudzeniu, mężczyzna wrócił do domu.

Sobota przy ul. Świętokrzyskiej rozpoczęła się tragicznie (WIĘCEJ), ale nie był to koniec pracy dla strażników. W godzinach wieczornych zabrali do schroniska wyziębionego mężczyznę z klatki przy Grota Roweckiego. Godzinę później na klatce schodowej w bloku przy ul. Żytniej znaleziono dwóch innych bezdomnych. Po spożyciu alkoholu, trafili do noclegowni przy ul. Kościuszki.

W niedzielę wieczorem strażnicy zajęli się jeszcze jednym bezdomnym, który siedział na klatce schodowej bloku przy ul. Moniuszki. Noc spędził w schronisku.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

1600
  Subscribe  
Powiadom o