Strona główna Promocja Zyskaj czas dla siebie z wygodną dietą pudełkową!

Zyskaj czas dla siebie z wygodną dietą pudełkową!

0

Chcesz się odchudzać lub po prostu zdrowo jeść, ale wychodzisz z założenia, że znasz dużo milsze sposoby na spędzenie wolnego czasu niżeli obliczanie kalorii, przygotowywanie listy specjalnych składników spożywczych i gotowanie? Zwyczajnie szkoda Ci czasu na czynności, co do których wcale nie masz pewności, że przyniosą wymierny skutek? Nic dziwnego. Mało kto z chęcią podchodzi do obliczania kaloryczności potraw, jeśli od samego początku sprawia mu to kłopot. Mało kto podejmie się spędzania czasu w kuchni gotując dietetyczne potrawy, jeśli przyjmuje na siebie przy tym presję i nie do końca wierzy, że gra jest warta świeczki. Zamiast jednak pozostawać w marazmie i sięgać po przypadkowe produkty spożywcze, które akurat masz pod ręką, nie polepszając swojej zdrowotnej sytuacji, lepiej zdać się na dietę pudełkową. O tym, dlaczego jest szalenie wygodna, oszczędza czas i daje szansę na smukłą sylwetkę, przeczytasz poniżej. 

Strata czasu na liczenie kalorii

Zacznijmy od liczenia kalorii, które niektórym jawi się jako największy koszmar odchudzania. Dlaczego bywa trudne? Wszystko zależy od skomplikowania potrawy, którą zamierzamy przyrządzić. Sałata lodowa z pomidorem nie będzie wymagała wyższej matematyki do oszacowania kaloryczności, podobnie jak jabłko na przekąskę czy szklanka wyciśniętego soku pomarańczowego. Postawmy jednak sprawę jasno – tak podstawowy skład posiłków prędzej czy później nie będzie wystarczający. Albo nam się znudzi i marzyć będziemy o dietetycznym, ale jednak bardziej wyszukanym obiedzie, albo organizm sam zacznie domagać się większej różnorodności potraw z powodu niedoborów. I tutaj zaczynają się schody – jak oszacować wartość kaloryczną chudego mięsa, które udusiliśmy w przyprawach z dodatkiem sosu beszamelowego? Czy opłaca się piec całą blachę szarlotki tylko po to, by odkroić sobie mały kawałek i jak ocenić go kalorycznie? 

Gubisz się w obliczaniu kalorii? Pomoże catering dietetyczny!

Aby rzetelnie wyliczyć kaloryczność potraw trzeba by było rozłożyć na czynniki pierwsze całe danie i po kolei obliczać każdy najmniejszy składnik – jego wagę i podaż kalorii, a następnie wszystko zsumować. W przypadku ciasta trzeba by też zważyć cały gotowy deser, wagę tę przyrównać do obliczonej kaloryczności całego ciasta, a następnie zważyć jeden kawałek i obliczyć na podstawie proporcji jego wartość kaloryczną. Tego typu dylematy mogą przestać nas dotyczyć, kiedy komponować jadłospis będzie za nas dieta pudełkowa. Wszystko, co trafia do pudełek dietetycznych jako zestaw posiłków jest już oszacowane tak, aby odpowiadało wybranej przez nas kaloryczności, której nie chcemy przekraczać w ciągu dnia. Koniec z nieustannym liczeniem! Lepiej cieszyć się smakiem, a komponowanie smakowitych potraw pozostawić w rękach zatrudnionych w cateringu dietetyków!

Wygodne posiłki każdego dnia z dietą pudełkową

Kalorie kaloriami, ale drugim czynnikiem, dla którego warto zainteresować się dietą pudełkową jest absolutna wygoda z nią związana. Czy istnieje bowiem łatwiejszy sposób na posiłki niż odebranie całego zestawu codziennie rano prosto spod naszych drzwi? Tak właśnie działa catering dietetyczny – dowozi hermetycznie zapakowane zestawy pod wskazany adres, aby dzień w dzień dostarczać świeże posiłki. Tę łatwość bardzo dobrze odzwierciedla nazwa jednego z cateringów – Wygodna Dieta, którego propozycję diety pudełkowej sprawdzić można na stronie https://www.wygodnadieta.pl/. Bo dieta pudełkowa w Warszawie i każdym innym mieście w rzeczy samej jest wygodna i wśród klientów cateringów znajdują się również tacy, którzy wybierają dietę idealnie wkomponowaną w ich zapotrzebowanie kaloryczne i utrzymującą ich wagę na stałym poziomie – przy cateringu trzyma ich ogromna praktyczność tego typu usług (i oczywiście smaczne potrawy). Wybrać można spośród wielu rodzajów diet – oprócz typowo redukcyjnego menu są też zestawy dla sportowców, osób z insulinoopornością lub cukrzycą, menu bez glutenu, posiłki wykluczające białko mleka lub cukier mleczny i wiele innych. Przygotowanie posiłków wymagałoby zrobienia listy zakupów, odwiedzenia sklepu czy targu, ugotowania. W przypadku diety pudełkowej wszystko to ograniczone jest wprost do cieszenia się smakiem potraw, o przygotowanie których ktoś zadbał za nas. 

 

Dieta pudełkowa może być sposobem na zbilansowane posiłki, wyręcza z konieczności liczenia kalorii i z obowiązku wykonywania wszystkich czynności związanych z przygotowaniem planu posiłku i gotowaniem. Stawiają na nią ci, dla których zdrowie, ale i wygoda są priorytetem!

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments