Strona główna Aktualności Z miasta Parking za 27 000 zł. Miał być dla mieszkańców

Parking za 27 000 zł. Miał być dla mieszkańców

15
Miasto wydało 27 tysięcy na przygotowanie prywatnej działki na parking miejski. Tymczasem jego funkcjonowanie nijak się ma do pierwotnych ustaleń. 

W związku z modernizacją torowiska w okolicach Starego Rynku i planowanym remontem starówki miasto podpisało umowę z właścicielem jednej z działek na zagospodarowanie terenu na parking dla mieszkańców.

Podczas konferencji prasowej w październiku 2021 dziennikarzom tłumaczono, że miasto przeznaczy 27 tysięcy złotych na odchwaszczenie, wyrównanie i utwardzenie terenu kruszywem. 20 miejsc miało być zarezerwowanych dla najemców i dzierżawców lokali. Z pozostałych, których liczbę szacowano na 60 – 80, mieli korzystać mieszkańcy.

Tymczasem okazuje się, że na parkingu ostatecznie wyznaczono 40 miejsc z czego 29 jest zajętych dla: apteki, przychodni, kawiarni i konkretnych mieszkań (w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej). Dla mieszkańców „z zewnątrz” zostało tylko 11 miejsc.

Fakt, że miejsca te nie są oblegane, bowiem kierowcy stają głównie na placu
Starego Rynku. To może się jednak zmienić, gdy ruszy zapowiadany na ten rok remont starówki.

Teren nie jest własnością miasta, ale jego dysponent, w oparciu o zawartą z magistratem umowę, udostępnił część działki bezpłatnie na dziesięć lat.

Prezydent Grzegorz Pabianic po rozmowie z EPAinfo zapowiedział, że wyegzekwuje zapisy umowy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

JPRD Mackiewicz !!! Szalet położyłeś, termo położyłeś, tramwaj położyłeś … no myślałam, że chociaż z parkingiem na 60 aut sobie poradzisz !!! No i niestety znów wtopa i syf z gilem. Ludzie co ten człowiek wyprawia ? Jak On panuje nad sprawami miasta i o jakich Himalajach syfu jeszcze nie wiemy ?

Może ty spróbuj na panią prezydentowa zobaczymy jak będzie szło ci rządzenie

Pani Prezydentowa to ciepłą posadkę dostała w jednej spółce. Nie martw się.

Ale to Mackiewicz spróbował być prezydentem i jak wyszło jego rządzenia w mieście, niestety każdy widzi.

Zagadka…w której części swojego posta anna myli się z prawdą?
Rozwiązanie zagadki; pisząc ,, myślałam,,

Przeczytaj swój post. Widać ,że nie cierpisz KOBIET. Anna z małej litery oraz >> myli się z prawdą<<< Raczej – mija się z ….ą . Stop idiotom

Ozyrys. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Masz rację, powinienem napisać mija się. z prawdą. Mylisz się pisząc, że nie cierpię kobiet.
Miłego dnia

Dlaczego za pieniądze miasta zorganizowano parking z rezerwowanymi miejscami dla prywatnych podmiotów sąsiadujących z parkingiem ? Miejsce dla niepełnosprawnej osoby rozumiem ale przychodnia kawiarnia i apteka powinny partycypować w budowie parkingu.

a nie dziwi cie slowo prywatna dzialka ????

Prywatna działka to trzeba zrobić sobie za swoje pieniądze parking a nie za pieniądze miasta uważam że jak wydzierżawili i zrobili parking za nasze wspólne pieniądze to te tabliczki z nazwą firmy które tam się znajdują muszą zniknac

Postaw się w sytuacji firm działających w okolicy, które mają zablokowany pojazd i parking przez ten śmieszny remont, dzięki czemu mają ogromne spadki obrotów? Ja ostatnio do hydraulicznego grzalam z buta 500m bo nie było jak wjechać, ale ilu „Kowalskich” oleje temat i pojedzie wygodnie do marketu?
Medal ma zawsze dwie strony.

No tragedia ! 500 metrów z buta. Pewnie się zgrzalaś chudzino. Jak mi ciebie żal. Widzę, że już co niektórym w ..pach się poprzewracało.

Dokładnie zgadzam się w 100% to albo miejski albo prywatny.Zapewne żadne z działalności nie wykupiła abonamentu.Zastanawia mnie jaką moc prawną mają te tabliczki ,że miejsce dla apteki czy kawiarni bo wydaje mi się, że jest to na tzw”słowo”bez postawy.Wiele biznesów przez remont nie ma wg parkingu i trzeba zostawiać samochód daleko i dojść na pieszo i żyjemy a tu się dogadali i cyk parking prywatny

Każda firma powinna posiadać parking. Oczywiste. Ale niech ta firma ponosi koszty dzierżawienia terenu pod parking i za własne pieniądze ten parking przystępuje do parkowania.

Działka należy do Roma vel Cygana i wszystko jasne.
Czyżby przypadek -nie sądzę.
Ale że M tak dał się zrobić.