Strona główna Aktualności Z miasta ZWiK rusza z kolejnym projektem ekologicznym. Są atrakcje dla mieszkańców

ZWiK rusza z kolejnym projektem ekologicznym. Są atrakcje dla mieszkańców

6
Jeden ze spektakli dla dzieci z projektu realizowanego w 2017 roku
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Pabianicach pozyskał dofinansowanie z WFOŚiGW w kwocie 78 144 zł i rusza z projektem ekologicznym pod nazwą „Pabianice o wodę dbają, bo środowisko kochają”. 

Łączna wartość projektu to 130 105 zł. Za te środki ZWiK zorganizuje imprezy ekologiczne i akcje edukacyjne dla pabianickich dzieci z przedszkoli i szkół.

– To już czwarty projekt proekologiczny realizowany wspólnie wojewódzkim funduszem. Przygotowaliśmy szereg atrakcji, z którymi planujemy dotrzeć do blisko 9 tysięcy osób. Na początek zapraszamy na bezpłatny rajd rowerowy 29 września – mówi Krzysztof Rąkowski odpowiedzialny za koordynację projektu.

Co dokładnie przewidziano w projekcie?

  • Rajdy rowerowe pod nazwą „Na dwóch kółkach do Dużej Wody”. Będą dwie edycje z czego pierwsza 29 września o godz. 10.00 Start z terenu stacji uzdatniania wody przy ul. Zagajnikowej. Zaplanowano poczęstunek i konkursy z nagrodami.
  • Spektakle teatralne o tematyce ekologicznej pt. „Plum i Chlup ratują świat” skierowane do dzieci z pabianickich przedszkoli miejskich i uczniów klas I-III
  • Turniej wiedzy o wodzie dla szkół średnich o nazwie „Woda bez tajemnic”
  • Warsztaty ekologiczne dla przedszkoli pn. „Skąd się bierze woda w kranie?” i szkół
    podstawowych (klas I-III) pn. „Woda źródłem życia”
  • Warsztaty dla uczniów szkół średnich „Niebieska planeta-warsztaty o wodzie” prowadzone przez Centrum Działań Ekologicznych „Źródła” z Łodzi.
  • „EXTREME KIDS-EKOCHALLENGE” przeprowadzony na Lewitynie bieg z przeszkodami terenowymi dla dzieci w 3 kategoriach wiekowych wraz z działaniami edukacyjnymi planowany na maj 2020 rok.
REKLAMA
Poprzedni artykułZderzenie przy dworcu. W jednym z aut było małe dziecko
Następny artykułTutaj jest niebezpiecznie. Radni apelują do prezydenta
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zwik powinien sprawdzić jak działa ich BOK. Ja , mój sąsiad i kolega z innej części miasta zapłaciliśmy ponad 250zł za wodę (to jest ok 2x za dużo niż normalnie). Niemiły gbur z BOK tłumaczył (nam niezależnie) że nikt nie podał stanu licznika, nie było nikogo na posesji itp. co jest bzdurą. (jestem inwalidą i cały dzień jestem w domu). I że system tak policzył. Gdybym nie wspomniał o zawyżonej opłacie w rozmowie z kumplami to bym nie dowiedział się że sami mają podobnie! wszyscy akurat podawaliśmy stan licznika telefonicznie. Nie wiem czy to 3-krotne (!) niedopatrzenie,czy jest takich prawdziwków… Czytaj więcej »

U mnie też ostatnio przyszedł zawyżony rachunek i jestem pewna, że nikt nie spisywał stanu licznika. Dziwne bo u nas cały czas jest ktoś w domu… nawet kartki nie było w skrzynce aby zadzwonić i podać telefonicznie stan licznika. Żenada!!!!!!!!!!!!

spytajcie romkowskiego 😀

Przepraszam a kto to jest Romkowski?

Dżardżar Bink! Nie uprawiaj tu propagandy! Jak kandydujesz to weź urlop z roboty, a nie ściemy walisz!

A ty znów swoje kacze dowcipy. Niech wszyscy w Polsce wezmą taki urlop, jeśli kandydują. A ściemy propagandy uprawia każdy. Najlepsza póki co, jest w naszym mieście, pani kandydat PiS na posła, spod Błaszek…