Strona główna Aktualności Z miasta Tutaj jest niebezpiecznie. Radni apelują do prezydenta

Tutaj jest niebezpiecznie. Radni apelują do prezydenta

14
Zwiększony ruch pieszych na ulicy Grobelnej, związany z otwarciem centrum handlowego „Tkalnia”, sprawił, że w jego pobliżu często dochodzi do groźnych sytuacji. Czy nie powinno się tam pojawić przejście?

W sprawie poprawy bezpieczeństwa do pabianickiego magistratu wpłynęły wczoraj dwie interpelacje, złożone przez miejskich radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Autorem jednej jest Antoni Hodak, który apeluje do prezydenta Grzegorza Mackiewicza, oczekując od niego konkretnych działań, czyli namalowania pasów między „Tkalnią” i „Kauflandem”. Po licznych sygnałach od mieszkańców.

„Obecnie są oni zmuszeni przechodzić tam przez jezdnię w sposób niebezpieczny albo dochodzić do innych przejść dla pieszych, co jest uciążliwe i stwarza zagrożenie, w szczególności dla starszych i schorowanych pabianiczan” – uzasadnia interpelację Antoni Hodak.

Temat jest też dobrze znany Włodzimierzowi Stankowi, który napisał drugą.

– Sam byłem wiele razy świadkiem sytuacji, gdy ktoś zaaferowany wchodził na jezdnię, doprowadzając do bardzo niebezpiecznych sytuacji. Informują mnie o nich również mieszkańcy. Mam nadzieję, że prezydent zajmie się tą kwestią zanim dojdzie do nieszczęścia – stwierdza Włodzimierz Stanek.

Teraz ruch leży po stronie prezydenta i Zarządu Dróg Miejskich.

REKLAMA
Poprzedni artykułZWiK rusza z kolejnym projektem ekologicznym. Są atrakcje dla mieszkańców
Następny artykułGKS idzie jak burza! Piąte zwycięstwo z rzędu
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Poduszki berlińskie dla pieszych!!

Zabudowac droge dookoła barierkami. Pieszy będzie miał problem przejść nieprzepisowo a i kierowcy nie będą parkować na skraju jezdni xD

Sam miałem problem jadąc autem, pod koła wyskoczył mi pan z wózkiem pełnym zakupów, który postanowił sobie przejść z wózkiem z kauflanda przez środek Grobelnej na parking Tkalni. Po zwróceniu uwagi jeszcze się odszczekiwał, że przecież nie będzie szedł na około – „on ma mrożonki w wózku!”

Panowie Hodak i Stanek znowu w akcji , problem tzw z d..py, pokazówka dla gawiedzi, to nie wina prezydenta , że jest tam niebezpiecznie tylko tych co łamią przepisy czyli pieszych, ale co tam , ciemny lud kupi

A kto mówi, że to wian prezydenta ? Czytanie ze zrozumieniem na poziomie Krzysia R, który nawet nie potrafił instrukcji obsługi maski p.pyłowej przeczytać i założył ją odwrotnie 🙂

cyt: „……który apeluje do prezydenta Grzegorza Mackiewicza, oczekując od niego konkretnych działań….”, czyli w podtekście wskazuje się tego, który się do tego przyczynił i oczekuje się , że naprawi zaistniałą sytuację, typowa zagrywka pisludków, ważne żeby przekaz poszedł w eter

Ale masz problemy z R..
Na dodatek maska nie w temacie artykułu. Szkoda, że sobie na nabiał nie założył. Byłoby dowcipniej…
Inna sprawa, że nie tylko pieszym przy Tkalni należy pomóc w sensie komunikacyjnym.

a kto wydał pozwolenie na budowe? jak budowałem dom to musiałem okna mieć 6 metrów od ogrodzenia, a tu budynek no chodniku wybudowano!

Ktoś wydał. Twoja budowa, co innego, Tkalni, co innego i nie ma co porównywać !

Na światłach jest bezpiecznie. Przy tkalni wchodzisz na jezdnie na własne ryzyko. Jesteś wygodny albo żywy- twój wybór.

Słusznie, w pobliżu są dwa przejścia dla pieszych, najlepiej to wprowadzić tam zakaz ruchu pojazdów mechanicznych, bo ludzie nie wiedzą, że przechodzić przez jezdnię należy w miejscu dozwolonym. Na głupotę nic się nie poradzi,ewentualne przejście dla pieszych, choćby i pod nosem, na pewno dla niektórych również będzie za daleko i nadal będą przechodzić gdzie popadnie. Trzeba po prostu myśleć, co się robi.

Zwiększony ruch pieszych na ulicy Grobelnej, związany z otwarciem centrum handlowego „Tkalnia” przecież tam świeci pustkami .

Ruch w stronę Tkalni powinien być przekierowany na ulicę Grota-Roweckiego. Na grobelnej proponuję np. nakaz jazdy w prawo dla wyjeżdżających z centrum handlowego i nakaz jazdy w prawo dla wjeżdzających do niego od strony świateł. Wiadomo, ze ludzie z centrum mogą przyjść tam na pieszo, a z bugaju niech jadą od Grota i tamtędy wracają. W dodatku kręcą się też pacjenci do Eskulapa i klienci sklepu meblowego.

Postawić patrol i niech wala mandaty. To i ludzie nauczą się chodzić i trochę pieniędzy wpadnie do miasta.