Strona główna Sport Piłka nożna Znów wracają z bagażem bramek

Znów wracają z bagażem bramek

0

Kolejną wysoką wyjazdową porażkę notują piłkarze PTC Pabianice, którzy zostali rozgromieni przez młodzież z Aleksandrowa.

Sokół II Aleksandrów Łódzki – PTC Pabianice 6:1 (3:0)

Bramki: 1:0 – Kamil Urbanowicz 5. min, 2:0 – Patryk Pietrasiak 10. min, 3:0 – Patryk Pietrasiak 29. min, 3:1 – Przemysław Bartyzel 62. min, 4:1 – Jakub Indraszczyk 66. min, 5:1 – Jakub Bistuła 75. min, 6:1 – Jakub Indraszczyk 83. min.

Po pogromach w Kutnie (0:6) i Parzęczewie (4:10), tym razem „fioletowi” ulegli w Aleksandrowie tamtejszym rezerwom III-ligowego Sokoła 1:6. W tym sezonie piłkarze PTC na wyjazdach punktowali tylko w powiecie pabianickim (wygrana w Dłutowie i remis w Pabianicach z Włókniarzem), w pozostałych 4 meczach ponosili porażki.

Trudno znaleźć usprawiedliwienie na wysoką porażkę podopiecznych Tomasza Stolarczyka, bo choć grali z rezerwami lidera III ligi to za rywala mieli niemal wyłącznie młodzież z roczników 1997-1999! Jedyny zawodnik „łapiący się” do pierwszej drużyny to 23-letni Patryk Pietrasik (autor dwóch goli z PTC), który w tym sezonie w III lidze wystąpił w 10 meczach, ale głównie wchodził na końcówki (łącznie 220 min). Co ciekawe dzień wcześniej przeciwko Energii Kozienice zdobył swojego jedynego gola w tym sezonie w pierwszym zespole. Właśnie z powodu gry poprzedniego dnia w pierwszym zespole przeciwko PTC zagrał tylko nieco ponad 40 minut, choć mógł maksymalnie 60.

Pabianiczanie fatalnie rozpoczęli mecz, bo już w piątej minucie po błędzie Przemysława Bartyzela strzałem pod porzeczkę do siatki trafił Kamil Urbanowicz. Po kolejnych trzystu sekundach było 0:2. Tym razem „pusty przelot” zaliczył wychodzący do dośrodkowania Tomasz Stolarczyk, a piłkę do pustej bramki skierował Pietrasiak.

Dopiero w 24. min „fioletowi” po raz pierwszy realnie zagrozili bramce Sokoła, ale strzał z rzutu wolnego Bartyzela nie sprawił kłopotów Karolakowi. Pięć minut później na 3:0 podwyższył Sokół. Dośrodkowania w pole karne nie przeciął ani bramkarz, ani obrońcy PTC, a skutecznym wolejem popisał się Pietrasiak.

W końcowych minutach pierwszej połowy dwie okazje mieli pabianiczanie, ale strzały Łukasza Sikorskiego po zbyt krótko wybitej piłce przez obrońców oraz uderzenie Piotra Szynki z rzutu wolnego były niecelne.

Drugą połowę rozpoczęły ataki PTC. W 55. min po podaniu Mateusza Klinga oko w oko z Karolakiem stanął Szynka, ale przegrał ten pojedynek. Siedem minut później pabianiczanie wreszcie trafili do siatki. Futbolówkę rywalom odebrał wprowadzony po przerwie Rafał Cukierski i zagrał do Przemysława Miszczaka, który zagrał do Bartyzela,a ten mierzonym strzałem odnalazł drogę do siatki.

Radość nie trwała długo, bo po czterech minutach czwartą bramkę zdobyli gospodarze za sprawą Jakuba Indraszczyka, który z bliska sfinalizował akcję kolegów. Chwilę później piąta bramkę dla Sokoła mógł zdobyć Bistuła, ale w sytuacji sam na sam trafił w poprzeczkę. Co się jednak odwlecze to nie uciecze. W 75. min ten sam zawodnik wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie, a w 83. min dzieła zniszczenia po kontrataku dopełnił Indraszczyk, ustalając wynik spotkania na 1:6.
W ten sposób młodzi piłkarze Sokoła po 8 (!) meczach bez wygranej zaliczyli efektowne przełamanie.

PTC: Stolarczyk – Kopka, Kaźmierczak (89. min, Ziółkowski), Hetmanek (46. min, Cukierski), Bartyzel – Miszczak, Kling, Sikorski, Hiler, Jabłoński – Szynka.

Żółta kartka: Kaźmierczak.

Źródło: fioletowi.com / tssokol.pl