Strona główna Aktualności Znaki już są. Czy pomiar prędkości działa?

Znaki już są. Czy pomiar prędkości działa?

17

Od października trwa montaż urządzeń mających na celu uruchomienie Odcinkowego Pomiaru Prędkości w Bychlewie i Jadwininie. 

W tym tygodniu na 2-kilometroywm odcinku (Bychlew 6 do Jadwinin 16a) pojawiły się znaki drogowe informujące o Odcinkowym Pomiarze Prędkości. Jednak, jak przekazuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego, urządzenia jeszcze nie działają.

– Ostateczny termin włączenia urządzeń w tryb rejestracji naruszeń jest uzależniony od doprowadzenia zasilania przez zakłady energetyczne, które te czynności prowadzą niezależnie od Inspekcji Transportu Drogowego. Czekamy na zakończenie prac przez zakłady energetyczne. Po doprowadzeniu zasilania urządzenia zostaną niezwłocznie włączone – informuje GITD.

Oznacza to, że kamery mogą zostać włączone w każdej chwili, warto więc traktować odcinek jako działający.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy działa już pomiar na S14 Dobroń?

Podobno nie, taka sama sytuacja jak z trasa w artykule.

Ja zawsze jak jadę, to staje przy słupie i sprawdzam miernikiem, czy jest napięcie, jak nie ma, to rura 😀

Proszę nie wprowadzać kierujących w błąd…nie mogą zostać włączone w każdej chwili z uwagi na to że musi być dokonany odbiór nowego oznakowania przez zarządcę drogi a to że sobie ustawili znaki nic nie oznacza ponieważ aby dokonać odbioru stałej organizacji ruchu musi być wszystko sprawne i włączone a nie że ktoś odbierze oznakowanie a urządzenia nie będą działać. Nie mówię tu że redaktor wprowadza w błąd ale przedstawiciel GITD. Ta sama sytuacja jest na S14 i dziś w trybie pilnym znaki zostają demontowane bo są nieodebrane przez zarządcę drogi czyli GDDKiA

Nie będą włączone w każdej chwili, bo nie ma odbioru oznakowania, dlatego zdejmują znaki, bo nie są odebrane. A teraz nie będą mogli odebrać, bo nie ma znaków i nie ma co odbierać.

no i koniec z jazdą 15 min do bełchatowa….

Na S14 przekręcili znaki by ich nie było widać bo nie można informować, że pomiar jest gdy go nie ma!!! Takie tam :):):)

blachy zakrywać i gnać

Czy ktoś orientuje się czy odcinkowy pomiar prędkości w Jadwininie już działa ? Podobno Zakład Energetyczny miał już podłączyć zasilanie do kamer / rejestratorów 😉 Jeśli działa to trochę kierowcy zwolnią na tej trasie i w mojej ocenie ludzie już jakiś czas jeżdżą tu wolniej, czasami aż za bardzo , w okolicach 30 km/godz 😉

Spoko, przyjdzie lato, zakryte blach i zamiast zwolnienia.. dobre przyspieszenie 😉 Wszystkie tego typu patologie powodują, że trzeba znaleźć równie patologiczne sposoby ich obchodzenia.

Spoko, zakrycie blach będzie trwało dłużej, niż przejechanie tego odcinka zgodnie z przepisami.
Brak słów na to, wśród jakich idiotów żyjemy.
Jak już przyjdzie lato i będziesz dobrze przyspieszał, to zrób to porządnie i najlepiej dokładnie tak jak ostatnio twój poprzednik z BMW. Tak, żeby nikogo nie zabić.
Brak słów na to, wśród jakich idiotów żyjemy.

A ja uważam że idiotami sa ci co wolno jerzdzą. Wszystko zależy od punktu widzenia i wyimaginowanego społecznego przyzwolenia.

Z pewnością są nimi ci, którzy piszą „jeRZdzą”

A nie można po prostu jechać zgodnie z przepisami, to takie trudne, nawet jak przekroczysz prędkość o 5 km/h, to żadnego mandatu nie dostaniesz
Bardziej irytujące jest to że jak jest radar czy OPP to prawie wszyscy zwalniają, jest 50 to wszyscy 35-40 , najlepiej jest na Pabianickiej jak się jedzie do Łodzi, ograniczenie 70 a przed radarem niektórzy 40 a za radarem 80

Wystarczy jechać tak jak pisałeś i to nie tylko przez OPP. Co do OPP to na mapie urządzeń na stronie GITD / Canard odcinek Bychlew-Jadwinin już jest pokazany. Tak jakby działał… Uważam, że informacja o uruchomieniu OPP powinna być przekazana choćby w lokalnych mediach takich jak EPAinfo 😉

Dane ze strony GITD jednej z dwóch kamer:

Lokalizacja (najbliższa względem lokalizacji miejscowość): Bychlew
Gmina: Pabianice
Nr drogi: 485
Obszar zabudowany: TAK
Kod lokalizacji: CEN.O.2.009
Typ urządzenia: UnicamVELOCITY3
Nr seryjny urządzenia: CAM22010781

Niw działa i nie będzie działał. Prądu nie ma. I nie podłączymy

To paneliki pykniemy 😁