Strona główna Styl życia Zmywarka Siemens – gdzie wsypać sól?

Zmywarka Siemens – gdzie wsypać sól?

0

Kupiłeś nową zmywarkę Siemens i dopiero zaczynasz z nią swoją przygodę? Po podłączeniu urządzenia będziesz musiał uzupełnić wszystkie niezbędne detergenty – tabletki czyszczące, sól regeneracyjną i nabłyszczacz. Zastanawiasz się, gdzie wsypać sól ochronną do zmywarki Siemens? Ile powinno jej być? Podpowiadamy.

Po co sól do zmywarki?

Zanim odpowiemy na pytanie „zmywarka Siemens – gdzie wsypać sól”, najpierw dowiedzmy się, w jakim celu jest w ogóle stosowna sól ochronna.

Sól regeneracyjna ma postać granulowanego, krystalicznego chlorku sodu. Jej zadaniem jest zmiękczanie wody poprzez usuwanie z niej jonów wapnia. Aby uzyskać dobre efekty zmywania, potrzebna jest woda z niewielką zawartością wapnia. Jeśli woda będzie zbyt twarda, wnętrze zmywarki pokryje się osadem wapiennym, a na naczyniach pojawi się biały nalot. Zastosowanie soli regeneracyjnej jest zatem konieczne, aby przeprowadzić efektywne zmywanie.

Zmywarka Siemens SR 55ZS11ME
(źródło: https://maxelektro.pl/sklep/karta-produktu/zmywarka-siemens-sr-55zs11me,71617.html)

Zmywarka Siemens – gdzie wsypać sól?

Zastanawiasz się, gdzie wsypać sól do zmywarki Siemens? Odpowiedź jest prosta – do specjalnego pojemnika, który umieszczony jest w dnie urządzenia. Przeważnie zbiornik znajduje się z lewej strony, a na jego zakrętce widnieje symbol dwóch strzałek układających się w kształt litery „S”, czyli symbolu soli regeneracyjnej.

Po prawej stronie albo w centralnej części dna zmywarki znajduje się jeszcze jeden zbiornik – jest to odpływ. Pamiętajmy, aby przez przypadek nie wsypać do niego soli.

Ile soli do zmywarki Siemens?

Gdy na panelu sterowania zaświeci się kontrolka braku soli, czyli S, konieczne będzie dosypanie soli do zbiornika. Ile należy jej wsypać? Zazwyczaj pojemnik pozwala na wsypanie ok. 1 kg soli ochronnej. Należy jednak pamiętać, że zapotrzebowanie na sól będzie w dużej mierze uzależnione od stopnia twardości dostarczanej do naszego mieszkania wody.

Uzupełniając zbiornik, warto jednak pozostawić ok. 1 cm wolnej przestrzeni pod zakrętką. Jeśli wsypiemy za dużo soli, to naczynia pokryją się białymi zaciekami i smugami.

 

Zmywarka Siemens SP 63HX64KE
(źródło: https://maxelektro.pl/sklep/karta-produktu/zmywarka-siemens-sp-63hx64ke,168250.html)

Jak wsypać sól do zmywarki Siemens?

Wiemy już, gdzie wsypać sól do zmywarki Siemens. Teraz sprawdźmy, jak najłatwiej jest ją wsypać.

Przede wszystkim pamiętajmy, aby sól wsypać do zbiornika bezpośrednio przed włączeniem cyklu zmywania. Dzięki temu nadmiar roztworu soli zostanie wypłukany i jeśli dno zmywarki jest stalowe, to nie pojawi się korozja.

  • Aby wsypać sól do zmywarki Siemens, należy najpierw odkręcić nakrętkę zbiornik.
  • Następnie, jeśli jest to pierwsze uruchomienie zmywarki, to konieczne jest dolanie wody, aby sól mogła się łatwiej rozpuścić.
  • W następnej kolejności wsypujemy do zbiornika sól – najlepiej wykorzystać do tego celu specjalny lejek.
  • Na końcu zakręcamy zbiornik i uruchamiamy program zmywania naczyń.

Zmywarka Siemens SN 23HI42VE
(źródło: https://maxelektro.pl/sklep/karta-produktu/zmywarka-siemens-sn-23hi42ve,71652.html)

Sól a tabletki do zmywarki

Od pewnego czasu w sprzedaży dostępne są specjalne tabletki wieloskładnikowe do zmywarki. Są to tzw. tabletki 3w1, ponieważ w swoim składzie zawierają zarówno środek czyszczący, nabłyszczacz, jak i sól do zmywarki. W teorii, używając takich tabletek, nie ma potrzeby dosypywania osobno soli i nabłyszczacza. Musimy mieć jednak na uwadze, że tabletki zawierają śladowe ilości wszystkich składników, co może być niewystarczające w niektórych przypadkach.

Marka Siemens zaleca, aby stosować tabletki wieloskładnikowe jedynie wtedy, gdy twardość wody wynosi do 21° dH. W innych przypadkach nie obejdziemy się bez soli regeneracyjnej.

Gdzie kupić zmywarkę Siemens?

Zarówno zmywarki Siemens, jak i detergenty do zmywania, a więc tabletki myjące, nabłyszczacze i sole ochronne, można kupić w sklepie Max Elektro – online lub stacjonarnie. W Rawiczu sklep zlokalizowany jest przy ulicy Poznańskiej 14. W okolicy sklepy znajdują się jeszcze w Górze, Krobi i Jutrosinie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments