Strona główna Sport Sporty walki Złoty Michał i srebrny Kuba

Złoty Michał i srebrny Kuba

0

Złoty medal Michała Dybki i srebrny Jakuba Błachowicza w Pucharze Polski kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Zawody zostały rozegrane w Radomiu.

W drodze po złoty medal Michał Dybka pokonał 4 zawodników. W finale zwyciężył z Mateuszem Trofimczukiem z Amatora Juchnowicz. Drugi medalista – Jakub Błachowicz walczący w kategorii 42 kg zwyciężył 3 walki, a w finale przegrał z mistrzem Polski Kamilem Czarneckim z Unii Racibórz. Szymon  Zastrużny (58 kg) w walce o trzecie miejsce przegrał z Dawidem Milcarzem (Gorlice Radom).
W zawodach wystartowało 6 zawodników z Pabianic w tym czterech najmłodszych debiutantów Jakub Błachowicz, Jakub Didoch, Szymczyk Sebastian, Szymon Zastrużny.
– Michał udowodnił, że to on jest najlepszy w tej kategorii wagowej, natomiast Wiktor po zmianie kategorii na wyższą, musiał sprawdzić się z cięższymi zawodnikami i niestety, znalazł się poza podium – podsumował zawody trener Grzegorz Szyszka. – Młodzi pokazali charakter i nawiązali równą walkę z najlepszymi kadetami. W niedługim czasie dołożą medale do swojej drużyny, a mają niełatwe zadanie po kolegach, którzy przeszli do juniorów – dodał trener.

W zawodach wystartowało 173 zawodników z 39 klubów Polski, Litwy i Ukrainy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments