Strona główna Sport Sporty walki Złoto i dwa brązy dla zapaśników z PTC

Złoto i dwa brązy dla zapaśników z PTC

0

W dniach 11-13 marca odbyły się w Warszawie I zawody Pucharu Polski kadetów w zapasach. Zawodnicy PTC pokazali się z dobrej strony.

PTC wystawiło siedmiu zapaśników, trzech z nich zajęło miejsca medalowe. Michał Dybka był pierwszy w kategorii 85kg, wygrywając wszystkie swoje pojedynki. Dwa trzecie miejsca w kategoriach 100kg i 46kg wywalczyli Jakub Ambroziak i Jakub Błachowicz. Wiktor Wójcik (50kg) po dwóch wygranych walkach w trzeciej rundzie, decyzją lekarza został wycofany z rywalizacji medalowej.

– Jestem zadowolony z występu moich zawodników, ponieważ oprócz 3 faworytów wystartowało 4 najmłodszych kadetów Jakub Błachowicz, Sebastian Szymczyk, Szymon Zastrużny  i Jakub Didoch, którzy dołączyli do  starszych kolegów w kadetach i w niedługim czasie będą musieli ich zastąpić, a mają niemałe zadanie – opowiada zadowolony trener Grzegorz Szyszka.

Po turnieju, najlepszym zawodnikom w każdej kategorii wagowej zostały wręczone powołania na międzynarodowy turniej, odbywający się na Węgrzech. PTC reprezentować będzie Michał Dybka.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments