Strona główna Na sygnale Kryminalne Złodziej drogich alkoholi chciał ugryźć ochroniarza

Złodziej drogich alkoholi chciał ugryźć ochroniarza

0
Zdjęcie ilustracyjne.

Tylko w ciągu dwóch dni policjanci zatrzymali trzech złodziei, którzy kradli drogie trunki. Jeden z nich usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej.

Do pierwszej kradzieży doszło 12 listopada, w jednym z pabianickich marketów. 32-latek zabrał z półki dwie butelki markowego alkoholu i schował je pod kurtkę. Nie płacąc za towar próbował przejść przez linię kas. Wtedy uruchomił się alarm. Złodziej zaczął uciekać, a pracownicy ochrony wybiegli za nim na parking. Tam doszło do szarpaniny, złodziej nie chciał dobrowolnie oddać skradzionego alkoholu. Próbował za to uderzyć i ugryźć jednego z ochroniarzy. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 32-latka. Jak się okazało, notowanego wcześniej za przestępstwa przeciwko mieniu.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży rozbójniczej dokonanej w warunkach recydywy. Sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku o zastosowanie wobec sprawcy tymczasowego aresztowania. Wobec tego 32-latek najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Do sąsiednich cel policyjnego aresztu trafił złodziejski duet, który w niemal identyczny sposób ukradł kilka butelek drogiego alkoholu, w markecie w Ksawerowie. Dwaj 29-latkowie z Łodzi chodząc między regałami, zabrali z półek 7 butelek „Jacka Danielsa” i „Ballantinesa”, po czym schowali je pod kurtki. Żeby nie wzbudzać podejrzeń mężczyźni, oddzielnie poszli do kas. Zamiary złodziejskiego duet,  nie umknęły jednak uwadze personelu. Przy wyjściu mężczyźni zostali złapani przez ochronę sklepu i przekazani dzielnicowym ksawerowskiego posterunku policji. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments