Strona główna Aktualności Z miasta Kolejny problem szpitala: psychiatria

Kolejny problem szpitala: psychiatria

2

Dach budynku, w którym mieści się oddział psychiatryczny jest w fatalnym stanie, co gołym okiem widać wewnątrz pomieszczeń – na ścianach i sufitach – alarmują pracownicy sanepidu. I wydają decyzję, w efekcie której spółkę czeka poważny remontowy wydatek. 

Psychiatria to kolejne miejsce w szpitalu, po dwóch oddziałach (pediatrycznym i ginekologiczno – położniczym), dwóch poradniach (urologicznej i diabetologicznej) oraz przychodni rejonowej przy ul. Wileńskiej, budzące zastrzeżenia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Inspektorzy, którzy pojawili się tam na kontroli po obejrzeniu pierwszego piętra nie mają wątpliwości: remont dachu to konieczność.

– Sufity i ściany w części pomieszczeń są zalane. Pabianickie Centrum Medycznego musi rozwiązać ten problem – podkreśla Małgorzata Sumińska, dyrektor sanepidu. – Oczywiście zdajemy sobie sprawę, iż prac dekarskich nie uda się wykonać  z dnia na dzień, dlatego też daliśmy spółce czas na ich realizację do połowy przyszłego roku.

PCM, wiedząc o nim jeszcze przed kontrolą, skontaktowało się z kilkoma firmami, aby zorientować się co do zakresu niezbędnych prac i ich kosztów. Tyle że…

– Jak do tej pory firmy nie były tym zainteresowane – na nasze zapytania nie odpowiedziała ani jedna – wyjaśnia Adam Marczak, kierownik działu administracji i marketingu w Pabianickim Centrum Medycznym.

Z przeciekającym w wielu miejscach dachem przed nadejściem zimy nie da się już nic zrobić. Ale według zapewnień Adama  Marczaka nie ma ryzyka co do funkcjonowania psychiatrii. A jeśli opady miałyby to spowodować, zostaną przeprowadzone doraźne naprawy.

Wyremontowany powinien być cały dach, a to spora powierzchnia, bo 1800 metrów kwadratowych. Na razie nie wiadomo, jakie będą jego koszty. Dopiero mając wstępny kosztorys, spółka zacznie szukać pieniędzy na remont.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Cały szpital nadaje się do remontu

To chyba najważniejszy oddział w tym mieście! HAHA