Strona główna Aktualności Z miasta Jakie plany na drogi rowerowe?

Jakie plany na drogi rowerowe?

5
Urzędnicy mieli nadzieję na kontynuację budowy chodnika i ścieżki wzdłuż ul. Nawrockiego (fot. archiwum).

Pabianice mają stać się miastem przyjaznym cyklistom. O drogach rowerowych na Bugaju mówili dzisiaj prezydent Grzegorz Mackiewicz i starosta Krzysztof Habura. Krokiem ku poprawie infrastruktury dla rowerzystów będzie ta wzdłuż ul. Nawrockiego. 

Od skrzyżowania z ul. Grota Roweckiego w kierunku ul. Warszawskiej buduje ją Starostwo Powiatowe. Powstający właśnie odcinek, o długości 140 metrów, sięgnie ul. Brackiej. Obok pobiegnie szeroki na 2,5 metra chodnik.

– W przyszłym roku chcemy przedłużyć tę ścieżkę do ul. 20 Stycznia, a jeszcze w następnym do ul. Warszawskiej – mówi starosta Krzysztof Habura.

Kolejny fragment, którego budowę rozpoczęto, wzdłuż ul. Grota Roweckiego (od Nawrockiego do N. Gryzla), będzie miał ponad 200 metrów długości. Na tym odcinku zostaną zamontowane stojaki na rowery, pojawi się też wiata i stacja obsługi rowerów.

– Dalej (od ul. N. Gryzla do ul. Bugaj – przyp. red.) dostosujemy  na potrzeby ścieżki dwukolorowy chodnik, a w przyszłym roku chcemy przedłużyć ją do Bulwarów. W ten sposób osiedle Bugaj zostanie doskonale skomunikowane z centrum – dodaje starosta.

W drogę rowerową zainwestował też urząd miejski. Na jego zlecenie jest budowana wzdłuż ul. Nawrockiego – między Waltera Jankego i Grota Roweckiego. Jej długość to 336 metrów, szerokość – 2 metry.

– Elementem naszej współpracy jest to, że nawierzchnie, z których budujemy drogi dla rowerów są spójne. Odchodzimy od kostki. Zarówno nasza droga, jak i powiatowa będą wykonane z masy asfaltowej. I z pełnym oznakowaniem, tak, aby rowerzyści mogli się po nich spokojnie poruszać nie narażając pieszych na kolizję – zaznacza prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Na skrzyżowaniu ulic Nawrockiego i Grota Roweckiego będą wymienione lampy w sygnalizatorach, aby pojawiał się w nich nie tylko symbol pieszego, ale też rowerzysty.

Uzgodniony ze środowiskiem pabianickich rowerzystów plan budowy dróg rowerowych zakłada, że w ciągu 2 – 3 lat powstanie  ich ponad 16 kilometrów. Pieniądze na ten cel będą pochodziły z funduszy unijnych.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jedno małe pytanie, jak będą połączone ze sobą ścieżki na Nawrockiego? (miejska i powiatowa)

Na wieki !!!

A czy ktoś wie co z zapowiadanym przez największego bajkopisarza p. Habure parkingiem od ul. Roweckiego do 20 Stycznia i później do Piotra Skargi, który to miał być budowany we współpracy z PSM ?

Na razie głucha cisza. Cierpliwie czekamy ….może zdarzy się cud 🙂

Żart. Świetlickiego ma ścieżkę a i tak cykliści popitalają normalnie jezdnią (kolarze szczególnie), a jak im się zwróci uwagę to drą papę i machają łapkami jakby ruchem na lotnisku sterowali. Na nowych zapewne będzie to samo. Pozdrowienia dla cyklistów, nic do Was nie mam ale niestety wielu wśród Was nie zna nawet podstaw ruchu drogowego!