Strona główna Aktualności Z miasta Żłobek po remoncie (ZDJĘCIA)

Żłobek po remoncie (ZDJĘCIA)

1

Po przeprowadzce do częściowo wyremontowanego budynku żłobka przy ulicy Moniuszki 146, do placówki będą mogły uczęszczać dzieci z listy rezerwowej.

Na remont poszło już 870 tys. złotych. W budynku odnowiono cały parter (w tym węzeł sanitarny) oraz kuchnię na piętrze. Zmodernizowany został system ocieplenia budynku. Zamontowano szafy rekuperacyjne, dzięki którym spadną opłaty za ogrzewanie. Jednak co najważniejsze, dzieci mają osobne sale do zabaw, spania i spożywania posiłków. W poprzedniej siedzibie przy ulicy Konopnickiej wszystko odbywało się w jednym pomieszczeniu.

– Mamy nowe meble, nowe zabawki dydaktyczne, pościele i leżaczki – mówi Barbara Barasińska-Hornung, dyrektor żłobka. – Aktualnie trwa nabór dzieci z listy rezerwowej, bo docelowo będziemy mieli tutaj sto miejsc. To o 20 więcej niż przy Konopnickiej.

Kolejna część remontu planowana jest w wakacje. Na ten cel przeznaczono 750 tys. złotych z budżetu miejskiego.

 

REKLAMA
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Fajne sie dzieje moja córka i syn chodzili tam jakieś z 10 lat temu jak to jeszcze było przedszkole-żłobek. szkoda ze zrobili ztego tylko złobek ale zawsze coś wygląda bardzo dobrze