Strona główna Aktualności Z miasta Zimą będzie jeszcze piękniej

Zimą będzie jeszcze piękniej

7

O 34 latarnie wydłuży się zimowa iluminacja świetlna. To jedno z zadań inwestycyjnych na ten rok.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka prasowa prezydenta Pabianic, oświetlenie świąteczne głównej ulicy zostanie przedłużone do ul. 3 Maja. Ozdoby pojawią się na kolejnych 34 latarniach przy ul. Stary Rynek i Warszawskiej, na odcinku od kościoła św. Mateusza do wysokości kościoła św. Floriana.

– Urząd Miejski zaprosił do składania ofert na instalację okablowania elektrycznego na latarniach oraz montaż, demontaż i konserwację wszystkich ozdób – informuje Aneta Klimek. – PGE Dystrybucja SA wyraziła zgodę na założenie nowego oświetlenia, określając warunki techniczne jakie należy spełnić, żeby nie naruszyć konstrukcji słupów. Stalowe ramy ozdób wykonają Zakłady Mechaniczne Skramet, a część świetlną Jumi.

Iluminacja będzie wisiała od 6 grudnia do 2 lutego na 151 słupach. Rok temu była na 117 słupach i kończyła się przy kościele św. Mateusza.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

super, że Prezydent, choć pod wpływem głosów mieszkańców, zrobił to dla Starówy : szacun od ludzi z ulicy Szewskiej i Majdany 😉

Faktycznie niezła inwestycja…

Gdzie Polaków dwóch to 3 opinie, mi się bardzo podoba, Pabianiczanie troszkę się przyzwyczaili do choinek, ale jak moi znajomi z Włoch byli pod wrażeniem świątecznego wyglądu miasta podczas odwiedzin to byłem chyba po raz pierwszy dumny zmieni miasta, miasto to nie tylko inwestycje, ludziom potrzeba też takich rzeczy żeby było miłej, mało kto doceni przelew burzowo kanalizacyjny za kilka milionów,s choć o tym też nie wolno zapominać, niech miasto pięknieje a oczywiście chleba i igrzysk

Zachwyceni kostką brukową na Zamkowej? Pewnie takiej nie widzieli jeszcze.

inwestycje są jak najbardziej potrzebne i nie ma co tu dywagować, ale i takie rzeczy są miłe i potrzebne.

A co z asfaltem?

Kiedy to świąteczne oświetlenie zostanie zmienione na choinki? Uważam, że obecne jest jakieś takie nie bardzo kojarzące się ze świętami. Chciałbym, aby to oświetlenie kształtem przypominało choinki. Wystarczy z węża świetlnego ułożyć kształt choinki.