Strona główna Aktualności Z miasta Zbulwersowani rodzice u prezydenta. Chodzi o likwidację szkoły

Zbulwersowani rodzice u prezydenta. Chodzi o likwidację szkoły

31

W związku zapowiedzianą reformą oświaty w Pabianicach zostanie zlikwidowana jedna z miejskich szkół. Pytanie brzmi: która?

W środę prezydent Grzegorz Mackiewicz zrobił objazd po pabianickich placówkach oświatowych. Rodzicie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 przy Partyzanckiej dowiedzieli się, że ich pociechy zostaną przeniesione do Gimnazjum nr 2 przy Skłodowskiej. Dziś rano zebrali się w ratuszu.

– Tak, to jeden z wariantów – przyznał Waldemar Boryń, naczelnik wydziału oświaty, który wraz z wiceprezydent Aleksandrą Jarmakowską-Jasieczek spotkał się z rodzicami w urzędzie miejskim. – W mieście mamy 11 szkół i 9 roczników uczniów. Docelowo ma być 8 roczników, a jak przyjmiemy jeszcze niż demograficzny, okaże się, że w Pabianicach jest zbyt mało dzieci. Docelowo ma być 10 placówek.

Oznacza to, że jedna ze szkół miejskich ma być zlikwidowana. Rodzicie uczniów z SP9 dowiedzieli się, że to właśnie placówka przy ul. Partyzanckiej brana jest pod uwagę w pierwszej kolejności. Są zbulwersowani. Nie chcą, aby ich dzieci, często niepełnosprawne (SP9 to szkoła integracyjna), chodziły do szkoły z gimnazjalistami z centrum.

– W naszej szkole jest rodzinna atmosfera, dzieci się znają i czują się bezpiecznie. Nie potrzebują większej sali gimnastycznej. Nie chcemy, aby 7, 8-latki oglądały jak gimnazjaliści za rogiem palą papierosy, wiemy co tam się dzieje, tam nie jest kolorowo. Część dzieci z Zatorza ma bardzo łatwy dojazd na Partyzancką – argumentowali.

Rodzice zwrócili też uwagę na odległość pomiędzy szkołami.

– Nie puszczę mojego 8-letniego syna przez pół miasta, gdzie będzie musiał przechodzić obok skwerku z menelami – mówiła jedna z mam.

Na spotkaniu padały różne propozycje ze strony rodziców. Jedną z nich było utworzenie jednego gimnazjum właśnie w budynku przy Skłodowskiej i ten wariant urzędnicy też biorą pod uwagę.

Naczelnik tłumaczył, że w „dziewiątce” i tak mało klas i sama się wygasi.

– To niech się wygasi Gimnazjum nr 2 – odpowiedzieli rodzice.

Wiceprezydent wyjaśniła, że w przypadku zmian, wszystkie szkoły zostaną przystosowane odpowiednio dla uczniów. Wszelkie informacje mają być udostępniane po wprowadzeniu odpowiedniego rozporządzenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Rodzice dzieci z „dziewiątki” zapowiedzieli, że nie dadzą tak łatwo przenieść szkoły. – Chcemy się spotkać z prezydentem, będziemy pisać petycje – mówią zgodnie.

 

 


baner-art

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Niech zlikwidują sp 14 razem z Panią dyrektor Haburą!

Sam się zlikwiduj jak nie masz co robić tylko bzdury wypisywać i jeszcze nie masz odwagi się podpisać

po co nam szkoły? niech się dzieciaki uczom jak w australi – zdalnie z domu przez tablety 😀

Ale dowaliłeś !

może pani Zalewska przyjedzie i spojrzy w oczy rodzicom?

Marzenia…

Ktoś myślał, że reforma szkolnictwa do Pabianic nie dotrze????? Dotyka wszystkich również dyrektorów z pisowskiego nadania, przykro nam Pani Stanek

Ciekawe co teraz powiedzą rodzicom i uczniom wibitni pegagodzy, jednocześnie noszący logo pis-u w klapie, co Pan na to Panie Stanek, Panie Hanke, Panie Flajszer, Pani Stanek, co na to kurator z PIS, co na to fikcyjna Solidarność, miało być bez zwolnień, bez straty dla ucznia…a i tak nic nie wie, szkoda rodziców, bo niestety w każdej szkole są te same argumenty….

A co mają do tego ludzie, których wymieniasz ? Decyzję podejmuje prezydent i to on jest odpowiedzialny aby wdrożyć reformę w teki sposób aby ludzie (rodzice, uczniowie) odczuli to jak najmniej ją odczuli. Tylko, że w Pabianicach reformuje się wszystko tak jak reformuje się szpital … Czyli głupie pomysły zastępowane są jeszcze głupszymi …

To dwie różne brochy…

Nie rozstrzygam, czy SP9 jest potrzebna czy nie, bo nie znam sprawy. Wychodzi tu jednak przy okazji cała obłuda PiS-u. Pani minister może sobie opowiadać frazesy o zachowaniu wszystkich miejsc pracy nauczycieli, nielikwidowaniu szkół itp., ale doskonale wie, że przed faktycznymi konsekwencjami jej reform staną samorządy, a nie ona osobiście. To oni będą się musieli gęsto tłumaczyć przed rodzicami, podczas gdy ona będzie rżnęła głupa przed kamerami. Ale cóż. Polacy sami sobie ich wybrali, więc mają, co chcieli. Przed nami jeszcze minimum 3 lata dobrej zmiany – oby w tym 2019 było jeszcze co zbierać.

Dawid, nie rozumiem czemu PiS obarczać winą likwidacji szkoły podstawowej nr 9, Nie zastanowiła cię jedna rzecz ustawa jeszcze nie weszła w życie a prezydent już likwiduję jedną szkołę . Czy nie jest to przypadkiem ugranie swoich interesów na zasadzie niech będzie na PiS ?!? Skąd wiesz że kiedy ustawa nie wejdzie w życie to rzeczywiście minister edukacji nie pozwoli na to aby ktokolwiek stracił pracę z wykładowców ? Ustawa jeszcze nie funkcjonuje a już likwidujemy szkołę. Dla mnie jest to po prostu ugranie swoich spraw i przecięcie kosztów budżetowych zasłaniając się zmianą ustawy o edukacji . Z góry przepraszam… Czytaj więcej »

Tak jak napisałem, nie rozstrzygam tej konkretnej sprawy, ponieważ jej nie znam. Znam natomiast sytuację demograficzną w Polsce. Mamy permanentny niż demograficzny i tym samym coraz mniejsze zapotrzebowanie na nauczycieli. Pani minister, która opowiada w telewizji, że nauczyciele nie stracą pracy, a szkoły nie będą likwidowane albo nie ma pojęcia o sytuacji w Polsce, albo cynicznie mydli nam wszystkim oczy. Nie ma jeszcze ustawy – to prawda, ale PiS już od roku rządzi, uchwalił już budżet na 2017 rok, więc to nie do końca jest tak, że nie ma nic wspólnego z tym, co dzieje się w samorządach. Samorządowcy mają… Czytaj więcej »

Dziś w UM tłumaczono rodzicom, że dzieciom z SP9 będzie lepiej w Gimnazjum2 bo sale są większe no i świetlica jest większa. Mówiono także, że poziom nauczania będzie jeszcze wyższy niż jest w SP9 a na pytanie jednego z rodziców skąd o tym wiadomo padła odpowiedź „Bo wiem”. Ta szkoła funkconowała już dobrze gdy było 8 klas. Pomimo małych pomieszczeń. Celowo otworzono tylko jedną klasę I w tym roku w tej szkole żeby zmniejszych ilość ludzi wkurzonych tą „dobrą zmianą”. Prezydent powinien się dobrze zastanowić przez podpisaniem tej decyzji…

Widać, że twoja wiedza dotycząca oświaty jest bardzo gruntowna skoro twierdzisz, że to kurator oświaty daje pieniądze na funkcjonowanie szkół. Poucz się najpierw a potem, zrozum temat a potem dopiero przelewaj swoje „mądrości” .

Wiecie co to jest niż demograficzny? Utworzono tylko jedną klasę pierwszą. Za rok znowu jedna i tak za jakis czas będzie może tylko 8? Po jednej na rocznik. Jakie są koszty utrzymania samego budynku? Nie da się, trzeba to sobie powiedzieć wprost,tak funkcjonować. Dzieci dwa albo trzy razy mniej niż kiedyś a etatów i szkół ma zostać tyle samo?

Chyba mamy duplikat loginu ?

Ta cała reforma oświaty to jedna wielka ” lipa „. Wielki bałagan i chaos. Chodzi tak naprawdę o to, aby pozbyć się niechcianych dyrektorów ( no może z wyjątkiem Stanka ) i wprowadzić nową podstawę programową , zgodnie z którą będziemy uczyć się nowej historii, czyli rewelacji o roli Wałęsy w przemianach ustrojowych, czy też prawdy o tragedii smoleńskiej lansowanej przez zespół Macierewicza. I wszystko zwala się na samorządy, bo tak najłatwiej. ” Dobra zmiana „

Nie lipa, tylko kłania sie minister MEN. Ta reforma, to obłęd. A każda reforma, to zawsze roszady. Z Wałęsą pomyłka. Jaro robi wszystko, aby wyciąć Pierwszego Lecha z historii Polski 1980 i wstawić drugiego Lecha ( swego brata ) na piedestał. Przecież nawet pochówek na Wawelu woła o pomstę do nieba. Jasne, że póki Maciar u władzy i ma haka na Jaro, to postawi na zamach. Jak mamy władzę, to możemy wszystko. Fałszować historię, fabrykować dowody, kto nam podskoczy ? A samorządy zawsze dostają w d… , gdy centralna władza daje ciała. A miało być o SP 9 ? Ja… Czytaj więcej »

Perfidia i wyrachowanie Prezydenta sięgnęła dna. Wykorzystanie troski rodziców o swoje pociechy dla własnych politycznych gierek jest podłe. Prowadziwy powód podpuszczenia rodziców do rozdmuchania tematu to przykrycie afery ze Szpitalem a tam, właśnie zaczęły się jakieś kontrole na krnąbrnych oddziałach. Co ma wspólnego reforma z likwidacją szkoły ? Ktoś z rodziców wydział tą ustawę ? Wie kiedy wejdzie? Zapewne nie. Nie widział jej również Pan Boryń a miesza rodzicom w głowie. Nawet przecieki medialne mówią o dwuletnim okresie przejściowym. Prezydent Mackiewicz szuka rewanżu na PiS za nagłośnienie sprawy Szpitala. Drugi powód to stojąca za rogiem budowlanka na sprzedaż na którą… Czytaj więcej »

Ja tę szkołę kończyłem jako ostatni rocznik z ośmioma klasami i jakoś nie było nam za ciasno na sali ani w klasach…Szkoła jest przystosowana dla dzieci niepełnosprawnych, z miłą wyrozumiałą atmosferą i dobrą kadrą pedagogiczną. Chcą te dzieciaki pogrążyć, przenieść w takie warunki w których będą je wytykać palcami i śmiać się z nich. Jak tak można !?Przecież to się odbije na ich psychice… Jak można likwidację zacząć akurat od takiej szkoły!?

Drodzy Pabianiczanie.Na polecenie Pani S. rodzice dzieci ze szkoły nr9 dzwonili do siebie jak opętani aby ratować tylko co??? Szkołe czy …, bo szkoła jest w opłakanym stanie . Brak normalnej sali gimnastycznej , brak normalnych toalet , stara szkoła której Trzeba opłacać wynajem ponieważ nie jest budynkiem ani miasta ani gminy. Zdrowy rozsądek mówi że mimo wszystko Pan Prezydent chce dobrze ponieważ przeniesie dzieci do normalnych warunków , do normalnych sal , toalet , stołówki , do szkoły z boiskiem i salą gimnastyczną . A część rodziców po otrzymaniu telefonu ze szkoły od ………. robi jazdę nie myśląc .… Czytaj więcej »

Panie Tomku. Nikt do mnie nie dzwonił na żadne polecenie. Był Pan w tej szkole? Są normalne toalety i sala gimnastyczna. Pyszne posiłki, park i boisko. Proponuję żeby Pan się ujawnił. Spotkajmy się i zobaczmy kto broni stołków. Ja czy Pan. Wypowiada się Pan w imieniu większości rodziców i pisze Pan nieprawdę. Jeśli ktoś z kardy tej szkoły Pana uraził to Pana problem. Ja tą szkołę ukończyłem, bronię jej bo mojemu dziecku jest tam zwyczajnie dobrze i to ona nie wyobraża sobie chodzić gdzie indziej. Mam gdzieś jak Pan traktuje swoje dzieci, ja za swoim stoję murem. Pan jak mniemam… Czytaj więcej »

Za tych rządów w tej szkole nauczycieli traktuje się jak byle co , przykładem Pan od H……, i nie tylko .

Panie Dawidzie w 2019 nie będzie co zbierać .
Przykre ale prawdziwe.

Ocząśnijcie się to nie jest likwidacja szkoły tylko przeniesienie celem poprawy warunków.

Sam się otrząśnij. To jest przeniesienie celem pogorszenia poziomu edukacji i zafundowania dzieciom traumy!

Tomku masz rację. Nowa szkoła dobrze wyremontowana to przyszłość dla tych uczniów i następnych. Może szansa na zmianę kadry pedagogicznej najgorszej w miescie. I wiem że jest wielu rodziców w SP9 którzy myślą podobnie. Niestety prezydent to człowiek który nie ma własnego zdania. Czytam na innym portalu, że wystraszyli go i już zmienił zdanie. Zapyziała szkoła zostaje.

Panie Zenku. Niech Pan decyduje o swoim dziecku i nie posyła do SP9 tylko do innej placówki. Skąd założenie że kadra jest tam najgorsza w mieście? Dysponuje Pan danymi o tym jaki jest tam poziom nauczania, czy to tylko Pana wymysły i subiektywna opinia? Proszę Pana, jeżeli ma Pan rację i wielu rodziców myśli podobnie do Pana i Pana Tomka to nic nie stoi na przeszkodzie żeby przenieśli swoje dzieci do innej placówki. Dobro większości? Czy Pan ma na nazwisko Większość?

Gdyby ktoś chciał coś osiągnąć wystarczy wejść do urzędu i głośno krzyczeć….media się zlecą coś napiszą i już macie decyzję jakie tylko chcecie. Bo po co dobro większości. Lepiej dobrze w prasie wypaść

Zafundujesz odbudowę ?
Jak zaorzą, pozostaną ugory…
Hym… teraz, teź niewiele brakuje…