Strona główna Dzieje się Sport Zawodnicy Korony z medalami

Zawodnicy Korony z medalami

0

Podopieczni pabianickiego klubu badmintonowego wzięli udział w imprezach w Polsce i za granicą, zajmując miejsca na podium.

W Częstochowie odbył się ogólnopolski turniej elity, młodzika i młodzika młodszego „Grand Prix Częstochowy”. Najlepiej spisał się na nim Kamil Markus, który sięgnął po złoto aż w trzech konkurencjach, w tym jeden zdobył w grze mieszanej wspólnie z podopieczną Korony – Klaudią Płusą. Niestety, reszta naszych reprezentantów zakończyła swoje zmagania na fazie grupowej zarówno w grach pojedynczych, deblowych i mieszanych.

(od lewej) Klaudia Płusa i Kamil Markus

Kamil dobrze zaprezentował się także na imprezie Yonex International Youth Badminton of Sigulda rozgrywanej na Łotwie. Brało w niej udział sześć państw, oprócz Polski i gospodarzy także: Litwa, Estonia, Białoruś i Ukraina.

Markus był jedynym zawodnikiem reprezentującym nasz kraj. Wystąpił on w singlu, deblu (wspólnie z Ricardsem Lidkasem z Łotwy) oraz w mikście z Veronicą Stankevich (Białoruś). Ostatecznie Kamil wywalczył dwa brązowe medale (w singlu i grze mieszanej). W deblu uplasował się na miejscu czwartym.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments