Strona główna Dzieje się Rozrywka Zaśpiewa doktor i radny

Zaśpiewa doktor i radny

0

W Miejskim Ośrodku Kultury usłyszymy m.in. utwory amerykańskich prekursorów muzyki rozrywkowej – Cheta Atkinsa i Elvisa Presleya.

– Na koncercie noworocznym wystąpią przedstawiciele różnych muzycznych pokoleń, zarówno młodzi jak i starsi, młodzież oraz seniorzy w różnych konfiguracjach – zapowiada Joanna Papuga – Rakowska, dyrektor MOK. – Utwory składające się z dawnych tekstów i melodii folkloru miejskiego zabrzmią w wykonaniu znanej pabianickiej kapeli podwórkowej „Dobrzanie” działającej pod egidą MOK-u. Swoje umiejętności na gitarach zaprezentują „Gitarzyści po 40-stce”, czyli panowie, którzy swoją pasję gry na tym instrumentach realizują na zajęciach w sekcji instruktora MOK-u Grzegorza Małolepszego, który jest jednocześnie opiekunem kapeli „Dobrzanie”.

Z muzykami wystąpią też wokaliści: Magdalena Prym z zespołu Blue Star oraz pabianicki Elvis Presley czyli Krystian Maliszewski oraz goście: doktor Wiesław Zakrzewski i radny Krzysztof Hile. Ostatnio można było ich usłyszeć na koncercie charytatywnym „Miłość jest muzyką…”, zorganizowanym pod patronatem Towarzystwa Muzycznego im. Karola Nicze.Wiesław Zakrzewski brawuro wykonał wtedy utwór „Modlitwa” z repertuaru Tadeusza Nalepy.

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00, 29 stycznia. Wstęp jest bezpłatny.

REKLAMA
Poprzedni artykułNasi strzelają w sparingach
Następny artykułPolitechnika zdeklasowana
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments