Politechnika zdeklasowana

0

Pabianickie koszykarki we własnej hali nie dały szans drużynie z Gdańska.

Grot Alles Pabianice – Politechnika Gdańska 87:49 (24:14, 19:9, 25:13, 19:13)

Nasze od początku narzuciły tempo i poziom nieosiągalne dla plasujących się w środku tabeli gdańszczanek. Po 1,5 minuty gry i punktach Beaty Paranowskiej oraz Magdaleny Grzelak było 5:0. Wtedy za dwa dla rywalek rzuciła Bogucka, ale nasza odpowiedź była natychmiastowa. Znów punktowały Paranowska i Grzelak, a wkrótce swoje punkty dorzuciły także Szałecka i Szymańska. W efekcie po 5 min było 16:4. W ostatnich 3 minutach tej kwarty nasze dały nieco złapać rywalkom oddech i zakończyła się ona ostatecznie naszą wygraną 24:14.

Drugą odsłonę podopieczne Sylwii Wlaźlak znów zaczęły z wysokiego „C”. Rywalki napoczęła od 4 pkt. Szymańska, a wkrótce kolejne bez odpowiedzi dorzuciły Szałecka i Kolasa. W 14. min prowadziliśmy 32:14. Druga część kwarty znów była nieco bardziej wyrównana, ale i tak wygraliśmy ją różnicą 10 oczek (19:9) i do przerwy prowadziliśmy 43:23.

Po przerwie nie majace nic do stracenia rywalki mocniej zaatakowały, ale pierwsze pięć minut i tak przegrały 7:9, bo „trójkami” u nas popisały się Kolasa i Szymańska. W tej kwarcie zresztą tym elementem gry „zabiliśmy” gdańszczanki, bo z dystansu trafiały jeszcze dwukrotnie Szymańska, Wajler i Bujniak. Za samych „trójek” w tej kwarcie zdobyliśmy 18 pkt., a w sumie 25 przy 13 zawodniczek Politechniki.

Wysokie prowadzenie pozwoliło trenerce na pewne eksperymenty, m.in. 12 minut gry otrzymała 19-letnia Dominika Szczygieł i zanotowała w tym czasie 6 punktów. Prawie 22 min dostała zaś Natalia Piestrzyńska, a 13,5 Ewelina Okonek. Pabianicka szkoleniowiec nie nadwyrężała też widzewianek. Sylwia Bujniak zagrała w całym meczu 13,5 min (7 pkt), a Aleksandra Wajler niecałe 10 min (7 pkt). Ostatecznie nawet mimo eksperymentów wygraliśmy też ostatnią kwartę (19:13), co było zasługą kapitalnej końcówki, bo ostatnie 3 min gry wygraliśmy 11:2.

W spotkaniu zanotowaliśmy niezłą skuteczność za dwa (54%) oraz za 3 (30% przy aż 23 próbach), a także za jeden (75%). Indywidualnie najlepszy eval zanotowały: Paranowska 34, Grzelak 26, Szałecka i Kolasa po 25, Szymańska 20, Bujniak 17, Piestrzyńska 15.

Grot: Szymańska 18, Kolasa 16, Szałecka 12, Paranowska 10, Bujniak, Wajler i Grzelak po 7, Szczygieł 6, Twardowska, Piestrzyńska po 2, Okonek.

Politechnika: Pyka 13, Przybytek 8, Jaroszewska, Brzozowska, Bogucka po 6, Duszkiewicz, Śmietańska, Zając, Plener, Łabuńska po 2.