Strona główna Aktualności Zasłużony dla Miasta Pabianic

Zasłużony dla Miasta Pabianic

5

Taki tytuł przyznała dziś swoją uchwałą pabianickiemu reżyserowi Rada Miejska.

To nie pierwsze odznaczenie przyznane w naszym mieście 58-letniemu Zbigniewowi Gajzlerowi. W 2011 roku uznano go Ikoną Kultury Pabianic.

Reżyser ma na swoim koncie także nagrody ogólnopolskie. W 2010 roku został odznaczony Krzyżem Zesłańców Sybiru za film „Skazani na Sybir”. W 2012 roku Marszałek Województwa Łódzkiego przyznał mu nagrodę za „osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury” za całokształt działalności. W ubiegłym roku natomiast otrzymał odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Ponadto za film „Sarid” otrzymał nagrodę Fundacji Judaica w Sofii oraz Czerwoną Gwiazdę Dawida (nagroda Magen David Adom Australia).

Zbigniew Gajzler jest absolwentem  PWSFTViT w Łodzi, zajmuje się głównie filmami dokumentalnymi. Wyreżyserował m.in. „Eduard Julius Vortheil. Sny i marzenia pioniera fotografii” (2002), „Sarid” (2005), „Maestro” (2007), „Skazani na Sybir” (2009).

Jest twórcą także dwóch produkcji dotyczących naszego miasta. W 2012 roku wyreżyserował 52-minutowy film „Maratończyk” o niepełnosprawnym sportowcu z Pabianic – Krzysztofie Jarzębskim, a w ubiegłym roku zaprezentował dokument „Na granicy…” opowiadający o osobach uzależnionych od alkoholu mieszkających w pabianickim ośrodku Granica (WIECEJ).

REKLAMA
Poprzedni artykułNietrzeźwy Hindus potrącił pieszego
Następny artykułMniej komisji. W ramach oszczędności
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Droga Redakcjo czy Pan Gajzler jest aby na pewno absolwentem PWSTiF ? Czy to sprawdzona informacja ?

Informacja oparta na podstawie strony pabianickich Ikon Kultury. http://ikonykultury.eu/zbigniew-gajzler

To może warto sprawdzić to u źródła czyli w PWSTiF albo u Pana Gajzlera.

Dziękujemy za zwrócenie uwagi, zweryfikujemy. Pozdrawiam

Co dalej z weryfikacją? Dlaczego Pan Gajzler bazuje na braku wykształcenia? Droga redakcjo sprawdzcie informacje na ten temat