Strona główna Aktualności Z miasta Mniej komisji. W ramach oszczędności

Mniej komisji. W ramach oszczędności

5

Klub radnych PiS wniósł dziś o zmniejszenie liczby komisji Rady Miejskiej w Pabianicach z sześciu funkcjonujących obecnie do pięciu.

Zlikwidowana z dniem 1 maja zostanie Komisja Infrastruktury Społecznej i Spraw Obywatelskich. Jej przewodniczącą jest Małgorzata Biegajło z Platformy Obywatelskiej. Za głosowało 13 radnych.

Zadania zlikwidowanej komisji przejmą Komisja Oświaty, Kultury i Sportu oraz dotychczasowa Komisja Zdrowia przemianowana na Komisję Zdrowia, Polityki Społecznej, Promocji i Bezpieczeństwa.

– Zmiany te przyniosą oszczędności w budżecie. Niewielkie, ale jednak. To ważne szczególnie w obliczu konieczności zwrotu 3 milionów złotych (WIĘCEJ) – tłumaczył autor projektu uchwały, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Antoni Hodak.

„Mniejsza liczba komisji oraz ich nowy podział zadań zapewnią w dalszym ciągu sprawną pracę Rady Miejskiej. Pragniemy podkreślić, że obecna liczebność Rady Miejskiej została ustalona na skutek negocjacji pomiędzy klubami radnych – ich skutkiem była również obsada funkcji dwóch przewodniczących komisji przez radnych z klubu Platformy Obywatelskiej” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

– Jesteśmy zdziwieni tempem wprowadzania tych uchwał. Otrzymaliśmy ją 7 minut temu, a nam zarzucano poprzednio niezachowanie 7-dniowego terminu. Jak widać są równi i równiejsi – nie krył oburzenia przewodniczący klubu PO, Krzysztof Rąkowski, który miał także zastrzeżenie co do wyboru likwidowanej komisji. – Likwidujemy dużą komisję i łączymy ją z małą komisją – dziwił się. Radni odrzucili jego wnioski zarówno o zarządzenie przerwy, jak i zwołanie konwentu.

– Jak Pan chce oszczędności to zmniejszmy diety radnych o 50% lub nawet 70%. Ja Pana wtedy na pewno poprę – mówił Zbigniew Grabarz z BSR.

Dalszej dyskusji nie było. Przypomnijmy, iż w poprzedniej kadencji funkcjonowały 4 komisje stałe.

REKLAMA
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Rąkowski zawsze wszystko Cię zaskakuje ?
Co za człowiek !!!!!!!

czyli rąkowski będzie częściej w pracy (zwiku) bywał ;p

dziwne tylko, że znika komisja, która kieruje radny PO…

Niech w takim razie Szanowny Hodak zgłosi chęc zlikwidowania komisji której przewodniczącym jest ktoś z PISu. O oszczędności mowa, a Ciebiadzie stołek naszykowaliście, bo „trzeba pomóc koledze z partii” ? Weź no p.Hodak się ogarnij w końcu, bo jest Pan marionetką PISu i tylko się Pan ośmiesza 🙂

Vivatt radny Grabarz,oby panu nie zabrakło cochones do przedłożenia takiej uchwały