Strona główna Aktualności Żar poleje się z nieba. Służby informują o alercie drugiego stopnia

Żar poleje się z nieba. Służby informują o alercie drugiego stopnia

2
Alert będzie obowiązywał dziś od godz. 14.00 do środy do godz. 18.00 i dotyczy upałów. W środę termometry mogą pokazać nawet 34 stopnie Celsjusza w cieniu. 

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej przygotowuje alerty w trójstopniowej skali. Ten dotyczący zbliżających się upałów ma drugi stopień. Powiadomienia o zagrożeniu upałami wysyła sztab kryzysowy z Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Dotyczy powiatów: łaskiego, łęczyckiego, pabianickiego, poddębickiego, sieradzkiego i zduńskowolskiego.

Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień we wtorek od 30°C do 32°C, w środę od 32°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C. – tak brzmi komunikat.

Prawdopodobieństwo wystąpienia upałów to 90%.

REKLAMA
Poprzedni artykułKierowca Volvo wjechał na czerwonym
Następny artykułKsiądz Misiak chciałby się zakochać. Nie chce żyć w celibacie
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Z każdym rokiem będzie coraz gorzej ale jak ktoś mówi że przez ludzi mamy efekt cieplarniany to jest bzdura niestety już teraz widać gołym okiem jak to szybko postępuje jeszcze dwadzieścia lat temu były niezłe zimy i śnieg na święta w grudniu a jak przyszło lato to było góra 27 stopni ciepła i wtedy mówiło się że jest upał a teraz 27 stopni to norma

Zmiany klimatyczne dzieją się prawie niezależnie od człowieka a ten cały ekoterroryzm to tylko skok na kasę. W Polsce przecież były winnice(XIV-XVI w) jak we Włoszech, a z kolei kiedyś można było saniami do Szwecji jechać.