Strona główna Sport Sporty walki Zapaśnicy bez happy-endu

Zapaśnicy bez happy-endu

0

Podopieczni PTC Pabianice w miniony weekend rywalizowali na matach. Niestety, tym razem to nie był ich czas.

Najlepszy zawodnik z Pabianic Michał Dybka reprezentował nasz kraj na rozgrywanych w Bukareszcie Mistrzostwach Świata Młodzieżowców do lat 23. Mówiło się o cichych nadziejach na medal, bowiem Michał na zgrupowaniu w Spale pokonał Tadeusza Michalika, który jest brązowym medalistą mistrzostw Europy.

Dybka w pierwszej walce gładko poradził sobie z reprezentantem Serbii. Niestety, kolejny rywal był dla niego zbyt trudną przeszkodą. Gruzin, z którym walczył po zwycięstwie z Polakiem, poległ w następnym pojedynku i szanse Michała choćby na walkę o brązowy medal spełzły na niczym.


Nieszczęśliwy był także start naszych zapaśników na Pucharze Polski w Wałbrzychu. Jakub Didoch nie wziął udziału w żadnej walce, ponieważ nie został dopuszczony przez lekarza. Natomiast Jakub Błachowicz miał szansę na półfinał, ale przy prowadzeniu 12:6 dał się położyć na plecy, łamiąc przy tym palec i jego marzenia o dobrym rezultacie spełzły na niczym.

Za to Sebastian Szymczyk wystąpił w zmienionej o dwie kategorii wagowej i po dwóch przegranych walkach także zakończył swój udział w zawodach.

REKLAMA
Poprzedni artykułPabianiczanka szefem domu kultury w Rzgowie
Następny artykułMastersi blisko złota
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments