Strona główna Aktualności Zamykają przejazd w Chechle Pierwszym

Zamykają przejazd w Chechle Pierwszym

22
Wykonawca przebudowy linii kolejowej nr 14, między Łodzią i Zduńską Wolą, rusza z kolejnymi pracami. A to oznacza zmiany w ruchu.

Dotkną one kierowców, rowerzystów i pieszych, którzy pokonują przejazd drogowo – kolejowy w Chechle Pierwszym, ten naprzeciwko ul. Karolewskiej. Zostanie on bowiem zamknięty. Jutro, 18 listopada.

„W związku z prowadzonymi pracami budowlanymi na szlaku Pabianice – Dobroń zachodzi konieczność przebudowy przejazdu drogowo – kolejowego w ciągu ul. Długiej w miejscowości Chechło” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Roboty wymuszą korzystanie z objazdów. Przejazd ma być zamknięty do 26 listopada, do godz. 20.00.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Przejazd na Podmiejskiej zamknięty od dwóch tygodni. Teraz zamykają kolejny. Niedługo na zatorze trzeba będzie helikopterem latać…

Jeździsz na Zatorze przez Chechło ?

chechłem jest szybciej niż przez torową (w niektórych godzinach, gdzie korek przy zamkniętych szlabanach jest aż po biedronkę na łaskiej)

Podaj trasę, która prowadzi przez przejazd w Chechle i jest szybsza. Mam nadzieję że nie mówisz o Podmiejskiej, bo nie o tym przejeździe rozmawiamy

Zobaczysz co będzie, jak wszystko ładnie i pięknie skończą.
Podobno średnio co 8 minut ma śmigać pociąg.
Wtedy dopiero „docenimy” jakie mamy udogodnienia z nowymi przejazdami (przy braku tunelu na Lutomierskiej)
Do centrum Pabianic, Google Maps wskaże najszybszą trasę przez eSkę :))

I nagle gdyby był tunel na Lutomierskiej to już wszystko byłoby dobrze ? Te inne przejazdy by się zamykały na 10 sekund czy jak ?

Jako, że od prawie 20 lat przejeżdżam przez tory do pracy to śmiem twierdzić, że tunel na Lutomierskiej byłby strzałem w 10! Ten tunel bardzo rozluźniłby przejazd na Zatorze i to dla całych Pabianic! W tym momencie tygodniowo spędzam około 40min oczekując na przejazd pociągu (najgorzej jak czekasz 10min i przejedzie tylko sama lokomotywa). Często na ul.Wiejskiej blokowane jest skrzyżowanie dla osób jadących w kierunku innym niż ul. Torowa (wówczas za tobą uruchamiana jest frustracja w postaci trąbienia i szczekania zza kierownicy bo kierowca w aucie za tobą nie rozumie dlaczego nie jedziesz!). To samo dzieje się na skrzyżowaniu Lutomierska… Czytaj więcej »

Tunel rozluźniłby przejazd drogą krajową, ale nie na Zatorze. Kiedy część kierowców przejechała by z przejazdów na Wspólnej i na Torowej na tunel na Lutomierskiej to kilometrowy korek zrobiłby się na „stopie” Karniszewicka/Wspólna. I prezydent miasta chyba nie ma tu nic do rzeczy 😁😁😁

Tunel rozluźniłby drogę krajową. Rozumiem, że jest ona odizolowana od innych ulic miejskich i nie da się z niej zjechać na żadną inną ulicę? Musze cię zasmucić, bo się da. Tym samym masz „rozluźniony” przejazd na Zatorze jadąc m.in. drogą krajową nr. 14 z osiedla Piaski, czy też Bugaj, itp.

Nie ma drogi krajowej nr 14 w Pabianicach.

Nie ma od 2012 r. Zatorzec pisał o drodze krajowej. Nie ja.

To niezłe masz zaćmienie skoro nie pamiętasz, że napisałeś o drodze krajowej nr 14. Zerknij wyżej i sprawdź. Napisałeś:
„Tym samym masz „rozluźniony” przejazd na Zatorze jadąc m.in. drogą krajową nr. 14 z osiedla Piaski, czy też Bugaj, itp.”

Jednak droga krajowa nr 14 jest od 2012 drogą miasta Pabianic. Nie udało się jej „ożenić” Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Łodzkiego.Czyli jak sam przyznałeś mówimy o rozluźnieniu pabianickich ulic (Łaska i Partyzancka) przez które trzeba przejachać żeby się dostać na Zatorze, a nie ulicy krajowej.

Pitolisz jak potłuczony. Jaka droga krajowa ? Jaka droga miasta Pabianic ?

Ta, która była nią i teraz nie jest. Droga krajowa nr 14.

Była droga k-14 nie jest drogą miasta Pabianic. Ale pewnie zaraz napiszesz, że ty tego nie powiedziałeś.

Prezydent Pabianic ma i to dużo tu do powiedzenia. Pozwolił na przebudowę przejazdu kolejowego na ulicy Lutomierskiej (rozumiem jego obawy – przebudowa trwała tyle, że szok! Ile trwałaby gdyby trzeba tam wybudować tunel: rok? dwa? Jak skrzyżowanie przy cmentarzu – końca nie widać, jak i naszego Prezydenta w tej sprawie!). Nie negocjował wybudowanie tunelu w tym miejscu. Pabianice niestety rozbudowują się w kierunku Zatorza właśnie. Stąd super pomysł Prezydenta na wybudowanie szkoły (zresztą projekt do dupy bo nie uwzględniał jego pasywności), ale sam pomysł jak najbardziej na 5. Nie reaguje na prace, które się kończą i trzeba zrobić odbiór, czy… Czytaj więcej »

Przejazd na ul. Lutomoerskiej nie należy do miasta, podobnie jak skrzyżowanie przy cmentarzu. A konsultacje ws. remontu torowiska były, zapowiadalismy je, jest relacja na portalu 🙂

Proszę czytać ze zrozumieniem. Gdzie napisałem, że przejazd należy do miasta?

Pisze Pan nieprawdę, bowiem „Nie negocjował wybudowanie tunelu w tym miejscu” jest zwykłym kłamstwem (tutaj jest potwierdzenie – https://epainfo.pl/bezkolizyjny-przejazd-czyli-inwestycja-bez-terminu/). Napisał Pan „Prezydent Pabianic ma i to dużo tu do powiedzenia” – jak widać na załączonym obrazku ws. nieswojej drogi i przejazdu nie ma nic do powiedzenia.

Panie Jach OMMP to jest człowiek który, jak w pewnym filmie, gdy go złapią za rękę, mówi że to nie jego ręka. Tak samo wyżej pisał o drodze K-14 a później stwierdził, że to pisał ktoś inny. Nie ma co z takim gadać, bo on należy do tych, którzy sami wierzą w kłamstwa które wypisują.

Gdzie napisałem, że skrzyżowanie należy do miasta? Rozumiem, że jak nie należy do niego, to nie może biedny nic zrobić? Czyli to problem starostwa, bo chyba ulica Roweckiego do nich należy. Czytać ze zrozumieniem!