Strona główna Aktualności Z miasta Zamiast ruchu w dwie strony będzie tylko w jedną

Zamiast ruchu w dwie strony będzie tylko w jedną

6
Ruch na ul. Matejki będzie od Skłodowskiej w kierunku Moniuszki.
Na dwóch pabianickich ulicach nastąpi jutro, 27 listopada, zmiana organizacji ruchu. Z dwukierunkowych staną się jednokierunkowymi. 

Chodzi o Matejki i Cichą między ulicami Skłodowskiej i Moniuszki. Tą pierwszą będziemy mogli jeździć tylko od strony Skłodowskiej, natomiast Cichą – wyłącznie od strony Moniuszki.

Skąd taka decyzja? Jak usłyszeliśmy od Andrzeja Barańskiego, dyrektora Zarządu Dróg Miejskich, o wprowadzenie tam ruchu jednokierunkowego postulowali mieszkańcy. Za powyższym rozwiązaniem opowiadały się również policja i straż miejska, sam ZDM także widział taką potrzebę.

– W sytuacji, gdy na ulicach stoją zaparkowane samochody, a naprzeciwko siebie jadą kolejne, robi się ciasno i tworzą się zatory – wyjaśnia dyrektor.

ZDM planował ustanowić jednokierunkową również ulicę Sienkiewicza, ale pozostanie ona, przynajmniej na razie, dwukierunkowa.

– Nowa organizacja ruchu dla tej ulicy też jest zatwierdzona, ale wstrzymaliśmy się ze zmianą. Zobaczymy najpierw, jak będzie wyglądał ruch na Matejki i Cichej – dodaje Andrzej Barański.

Ul. Cichą będziemy jeździli od Moniuszki w stronę Skłodowskiej.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Moim zdaniem to bardzo dobre rozwiązanie. Jedna ulica na północ jednokierunkowa a następna na południe. Tylko jeszcze poproszę o zakaz parkowania po jednej stronie.

Może jeszcze Armii Krajowej i Reymonta

Mieszkańcy tych uliczek już się cieszą. Będą co prawda wypalać codziennie więcej paliwa. Dostaną za to, na pewno dostaną, rekompensatę od miasta w postaci obniżonych podatków od nieruchomości.

Reymonta i Armii Krajowej OBOWIĄZKOWO! To chyba jedne z gorszych ulic do takich mijanek. Ciekawe dlaczego o nich nie pomyślano…

A 3-go maja uliczki osiedlowe ? masakra żeby się minąć !

To chyba raczej do spółdzielni mieszkaniowej trzeba napisać zamiast na tym forum