Strona główna Aktualności Z miasta Tutaj wejdą drogowcy. Jest nowa lista ulic do remontu

Tutaj wejdą drogowcy. Jest nowa lista ulic do remontu

11
Miejscy urzędnicy przygotowali listę ulic do remontu. Niektóre zostaną przebudowane wkrótce, na inne będziemy musieli poczekać co najmniej kilka miesięcy. 

Tegoroczne prace, jak wynika z obliczeń ZDM, to koszt ponad 711 tys. zł. Nowego wyglądu nabrały Pomorska i Witosa, na realizację czekają jeszcze Szynkielewska, Pogodna, Jasna, Nieduża (pierwszy etap), Miodowa Bis i Batalionów Chłopskich.

Prawie 590 tys. zł pochłonęły zrealizowane już remonty chodników i miejsc postojowych Wykonano je na ulicach: Gryzla, Kochanowskiego, Dąbrowskiego, św. Rocha, Wolnościowej (łopatka) i Letniej (remont przepustów). Drogowcy przeprowadzili ponadto cząstkowe remonty nawierzchni.

Wykaz ulic, które mają się dopiero zmienić przedstawia się następująco: Nieduża (kontynuacja), Radosna, Szczęśliwa, Jesionowa, Niska, Cicha (postój taksówek), Krakowska, Kalinowa (pierwszy etap), Rolnicza, Zgoda, Dąbrowskiego (chodnik), Bracka (chodnik), św. Rocha (parking). Na liście rezerwowej znajdują się ponadto: Drewnowska (chodnik), Podmiejska (chodnik), Widzewska (dokumentacja).

– Kwota przeznaczona na ulice w tym i w przyszłym roku wynosi 1.680.000 zł – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.

Miasto stara się również o pieniądze na drogi ze źródeł zewnętrznych. Stąd też wniosek do do Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę Dereniowej i Cedrowej oraz kolejny, do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, na przebudowę Widzewskiej i budowę projektowanej Popiełuszki.

Z kolei ZDM wystąpił w wnioskiem o środki na aktywne, bezpieczne przejście dla pieszych na ul. Moniuszki, przy ul. Tkackiej, w ramach Programu Ograniczenia Przestępczości i Aspołecznych Zachowań – Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Proszę! Już wysyarczy tych „udogodnień” przestańcie niszczyć to co działa od wielu lat, wystarczy utrzymać w dobrej kondycji technicznej to co jest, nie potrzebujemy już więcej „dorbych zmian” w infrastrukturze drogowej, przykład jutrzkowickiej kilińskiego warszawskiej waltera janke

Last edited 1 miesiąc temu by Mihał

Na Moniuszki przy Tkackiej to w pierwszej kolejności niech poprawią uskok w asfalcie, który powstał kilka lat temu po awarii wodociągowej. Wylany asfalt przez ZWiK jest wyżej niż pierwotna warstwa.

Może moja propozycja uzyska poparcie urzędników. ZAMKNIJMY WSZYSTKIE ulice w mieście!!! Po co komu ulice dla aut??Zbudujmy kolej linową dla SŁUŻB . Oni nas uratują w odpowiednim momencie.Tanio,sucho i bezpiecznie. Always.Pa

A ja się pytam gdzie w tym wszystkim jest ulica Zaradzyńska? Mieszkańcy co najmniej od 5 lat wydeptują ścieżkę do P. Prezydenta w tej sprawie. Ten koniec Pabianic jest zaniedbany od lat.

Boczną kiedyś zrobią???

mieszkam na niej 36 lat i na bocznej czas się zatrzymał 🙂

A ulica Sienna

Ale fajne walce na foto

Co z ulicą Zaradzyńską ? Tutaj chyba nigdy nic się nie zmieni zarówno po stronie Pabianic jak i Ksaeerowa.

Można było się potykać o korzenie na chodniku przy Ostatniej przez ostatnie 20 lat, szkoda że naprawili. Wiem, że to wina drzew ale dla starszych osób to był boot camp

A czy kiedykolwiek zrobią ulicę Dolną ?? Już było składanych tyle petycji a nadal nic z tym nie robią. Ulica jest nie ruszona chyba od ponad 50 lat

Last edited 1 miesiąc temu by Daria