Strona główna Aktualności Z miasta Zakupy bez ograniczeń do końca lutego

Zakupy bez ograniczeń do końca lutego

9

Jeszcze tylko przez trzy miesiące – do końca lutego – możemy robić zakupy w każdą niedzielę. Od 1 marca 2018 roku pabianickie markety i sklepy będą czynne, podobnie jak w całej Polsce, tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca.

Ta zmiana to efekt przyjętej dzisiaj przez sejm ustawy ograniczającej niedzielny handel. Docelowo tego dnia ma go nie być w ogóle. Zmiany zostaną wprowadzone stopniowo. W 2019 roku wybierzemy się na zakupy w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, od 2020 roku galerie, markety i sklepy będą w niedziele zamknięte.

Wyjątek od tej reguły będą stanowiły okresy przedświąteczne. Przed Bożym Narodzeniem handel zostanie dozwolony w dwie poprzedzające go niedziele, a przed Wielkanocą – w jedną.

Pabianiczanie chętnie robią zakupy w niedzielę, tym bardziej, że jest gdzie. W mieście znajduje się m.in. Kaufland, całodobowy Carrefour, Tesco, dwa markety Lidl, Netto oraz kilka Biedronek.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

zdjecie z Intermarche a o nim nawet słowa!?

A jak to będzie z carrefourem który teraz jest czynny 24h?
Będzie zamykany na niedzielę?

Pisi, ciemny lud narzuca swoją ideologię innym.
Nie chcesz, nie kupuj w niedzielę. Nie chcesz, nie pracuj w niedzielę.
Proste. Ale nie dla ciemnego ludu.

chcą zamknąć sklepy aby zapędzić ludzi do kościoła,jeszcze się na tym przejadą !

Dokładnie. Kto nie chodzi i tak nie pójdzie. A pójść można najwyżej po to, by… tą mafię fanatyków w wyborach zrównać z ziemią i przywrócić normalność. Wygra ta partia, która będzie obiecać więcej „okręcenia” ustaw PiS-u, haha. 😀

Póki co i to jest smutne nie ma takiej partii, bo opozycja to same głąby i Drugi Kaczor rozgrywa ich czytaniem w Sejmie ” Atlasu kotów ” ( i to z wydawnictwa, które próbuje zniszczyć ! ). Ot i kabotyn !

To sam zapiepszaj w niedzielę, a nie piszesz głupoty.

Kupa narodu „ zapiepsza „ w niedzielę, bo musi i to bez głupot !

Powiedz to Policjantom, strażakom, kolejarzom, pracownikom MZK, energetykom itp. Ale ok dla nich też wolne, i niedziela przy świecy, w zimnych czterech ścianach, bez nagłej opieki lekarskiej, a pożary należny planować od poniedziałku do soboty.