Strona główna Aktualności Z miasta Nietypowa akcja strażników

Nietypowa akcja strażników

6

Przed kościołem św. Maksymiliana Kolbego strażnicy miejscy przeprowadzą w najbliższą niedzielę niecodzienne działania – będą pokazywać pabianiczanom, jak prawidłowo… rozpalać w piecu.

Skąd taki pomysł?

– Otrzymujemy wiele zgłoszeń dotyczących spalania śmieci. Mieszkańcy informują nas, że widzą wydobywający się z komina gęsty, czarny, gryzący dym, prosząc o interwencję. Tymczasem gdy dojeżdżamy na miejsce, dość często już go nie widać. Co więcej, okazuje się, że w piecu wcale nie było palone śmieciami. Takich niepotwierdzonych zgłoszeń jest około 30 procent – wyjaśnia Tomasz Makrocki, komendant straży miejskiej.

Jak podkreślają funkcjonariusze czarny dym to efekt nieprawidłowego rozpalania w piecu. Dlatego chcą nauczyć pabianiczan, jak powinno się to robić.

Pierwsza pokazowa lekcja odbędzie się w najbliższą niedzielę od godz. 12 do godz. 12.30, na placu przed kościołem św. Maksymiliana Kolbego. Staną tam dwa piece typu „koza”, w których strażnicy rozpalą ogień. Będą też rozdawać ulotki.

Oprócz tej zaplanowanej już akcji przewidziane są jeszcze dwie. Jedna zostanie przeprowadzona przed kościołem św. Mateusza (prawdopodobnie w kolejną niedzielę, 3 grudnia). Miejsca drugiej jeszcze nie wyznaczono.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

czarny dym…….. znowu nie wybrali papieża

W Pabianicach konklawe ?
Ale abstrahując od twego dowcipu, to chyba zwiastun przerżniętych wyborów przez PiS, choć chcą dzierżyć koryto do 2032 ! Ale przy okupacji TK i SN, zmianie ordynacji i Konstytucji wszystko jest możliwe…

To taki ciulowaty zastępczy temat wobec bardzo poważnego problemu ! A jest jakiś punkt programu na posiedzeniu UM w sprawie takiego zanieczyszczania środowiska naszego miasta ?
Pokazy, to w cyrku. Potrzebne konkretne działania. … „ jak prawidłowo… rozpalać w piecu „… ? No, to już szczyt hipokryzji !

Niech idą na Pułaskiego 12, tam w mieszkaniu 11 palą się buty, opony i plastik.

Daj znać do SM, ten Portal, to zupełnie inna sprawa…

Nie wiem, jaka instytucja ( może w tajemnicy SM ), ale widziałem drona wieczorem, jak oblatywał kominy na Starówie…, bo prywatnie, to są bardziej wdzięczne tematy „ do oblatywania „…