Strona główna Sport Koszykówka Żaczki najlepsze na międzynarodowym turnieju

Żaczki najlepsze na międzynarodowym turnieju

0

Zawodniczki PTK Pabianice z rocznika 2006-2007 wzięły udział w mocno obsadzonej imprezie w Jeleniej Górze. Jak się okazało, rywalki nie miały z nami szans.

W turnieju Spartanmania 2018 wzięło udział 5 ekip: KSW Spartakus Jelenia Góra, UKS Lider Swarzędz, Basket Slovanka Praga, UKS Basket Zgorzelec oraz oczywiście PTK Pabianice.

Pabianiczanki pokonały gospodynie wynikiem 48:13, Swarzędz 50:30, a Zgorzelec 73:14. Jedynie zawodniczki z Pragi okazały się od nas lepsze, zwyciężając z nami 41:52.

Ostatecznie dało nam to zdobycz 7 punktów. Jak się okazało, w decydującym meczu pomiędzy ekipą z Pragi i Swarzędza lepszy okazał zespół z Polski, który także miał na koncie 7 punktów. Jednak dzięki wcześniejszemu pokonaniu ekipy Swarzędza przez PTK różnicą 20 punktów złote medale powędrowały do pabianiczanek. Dowiedziały się one o tym jednak już w czasie drogi powrotnej do Pabianic.

Co więcej, Antonina Janicka wybrana została MVP imprezy, a w pierwszej piątce turnieju znalazła się Natalia Dobrosz. Miejmy nadzieję, że sukces wywalczony w Jeleniej Górze to tylko przedsmak świetnej gry nadchodzącym sezonie 2018/2019.
Podopieczne trener Marioli Szymańskiej odniosły sukces w składzie: Antonina Janicka, Julia Błażejewska, Zuzanna Kuśmierowska, Zofia Szafran, Natalia Młynarczyk, Wiktoria Wilczek, Martyna Stępińska, Natalia Dobrosz, Milena Gawrońska, Wiktoria Matyjaszczyk, Amelia Kowalska oraz Weronika Ozimek.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o