Strona główna Sport Koszykówka Żaczki najlepsze na międzynarodowym turnieju

Żaczki najlepsze na międzynarodowym turnieju

0

Zawodniczki PTK Pabianice z rocznika 2006-2007 wzięły udział w mocno obsadzonej imprezie w Jeleniej Górze. Jak się okazało, rywalki nie miały z nami szans.

W turnieju Spartanmania 2018 wzięło udział 5 ekip: KSW Spartakus Jelenia Góra, UKS Lider Swarzędz, Basket Slovanka Praga, UKS Basket Zgorzelec oraz oczywiście PTK Pabianice.

Pabianiczanki pokonały gospodynie wynikiem 48:13, Swarzędz 50:30, a Zgorzelec 73:14. Jedynie zawodniczki z Pragi okazały się od nas lepsze, zwyciężając z nami 41:52.

Ostatecznie dało nam to zdobycz 7 punktów. Jak się okazało, w decydującym meczu pomiędzy ekipą z Pragi i Swarzędza lepszy okazał zespół z Polski, który także miał na koncie 7 punktów. Jednak dzięki wcześniejszemu pokonaniu ekipy Swarzędza przez PTK różnicą 20 punktów złote medale powędrowały do pabianiczanek. Dowiedziały się one o tym jednak już w czasie drogi powrotnej do Pabianic.

Co więcej, Antonina Janicka wybrana została MVP imprezy, a w pierwszej piątce turnieju znalazła się Natalia Dobrosz. Miejmy nadzieję, że sukces wywalczony w Jeleniej Górze to tylko przedsmak świetnej gry nadchodzącym sezonie 2018/2019.
Podopieczne trener Marioli Szymańskiej odniosły sukces w składzie: Antonina Janicka, Julia Błażejewska, Zuzanna Kuśmierowska, Zofia Szafran, Natalia Młynarczyk, Wiktoria Wilczek, Martyna Stępińska, Natalia Dobrosz, Milena Gawrońska, Wiktoria Matyjaszczyk, Amelia Kowalska oraz Weronika Ozimek.

 

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o