Zespół koszykarek PTK Pabianice do lat czternastu brał udział w rozgrywanych w naszym mieście ćwierćfinałach mistrzostw Polski. Pabianiczanki zanotowały trzy gładkie zwycięstwa i z hukiem wywalczyły awans dalej.

Nasz zespół od samego początku nie chciał pozostawiać drużynom, które przybyły do Pabianic żadnych złudzeń. Już w pierwszym meczu przeciwko MSK-owi Pałacowi Młodzieży Tarnów nasze dziewczęta wzięły się ostro do pracy. W pierwszej kwarcie wypracowały sobie przewagę 22 punktów, którą później skutecznie powiększały. Ostatecznie licznik punktów po naszej stronie zatrzymał się na liczbie 119. Przeciwniczki zdobyły za to zaledwie 34 oczka i musiały pogodzić się z bardzo bolesną porażą.

Drugiego dnia naszym rywalem był MKS MOS Katowice, który dzień wcześniej nieznacznie uległ drużynie z Ostrowa Wielkopolskiego 53:54. Pabianiczanki znów nie zastosowały taryfy ulgowej dla swoich przeciwniczek. Po pierwszej kwarcie było 22:14, a do przerwy 44:23. Dziewczęta po przerwie kontynuowały swój koncert i ponownie rzuciły ponad sto punktów, zwyciężając ostatecznie 101:51. Druga wygrana PTK sprawiła, że nasz zespół mógł być już pewny awansu do półfinałów, bowiem Olimpijczyk poradził sobie z Tarnowem (35:80).

Otwarta pozostała jednak jeszcze kwestia tego, która ekipa zwycięży w rozgrywanym u nas turnieju i awansuje od półfinałów z pierwszego miejsca. W ostatnim meczu zmagań PTK nie przekroczyło już bariery stu punktów, ale i tak dzięki rezultatowi 33:70 zanotowały komplet trzech zwycięstw, meldując się w półfinałach mistrzostw Polski.

Prezes PTK Zbigniew Grzanka już zapowiedział, że klub złoży wniosek o organizację w Pabianicach półfinałów. Gorący doping wiernych fanów z naszego miasta na pewno ułatwiłby dziewczętom walkę o awans do finałów.