Strona główna Aktualności Polityka Zaczęły się wybory. Tłumy głosujących w SP3

Zaczęły się wybory. Tłumy głosujących w SP3

4

Dziś wybieramy Prezydenta RP. Choć wciąż obowiązuje stan epidemii mieszkańcy tłumnie stawili się przy urnach. Korespondencyjnie zagłosowało jedynie 266 osób.  

W lokalach wyborczych obowiązują liczne obostrzenia, ale nasi czytelnicy informują, że sytuacja wymyka się spod kontroli.

– Nikt nie liczy ludzi wchodzących do budynku szkoły przy ul. Mokrej. Nikt w ogóle się tym nie interesuje, a tam są 3 komisje wyborcze. Jest tłum ludzi w kolejkach – mówi jeden z mieszkańców.

W lokalu wyborczym może przebywać ograniczona liczba osób (limit ustaliła komisja zależnie od wielkości lokalu). Problem w tym, że korytarz szkoły nie jest lokalem wyborczym, dlatego nikt nie kontroluje ilości osób wchodzących do budynku.

– Przewodniczący komisji numer 23 zignorował moje prośby i groźby na temat panującej sytuacji w lokalu – dodaje nasz czytelnik.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Przecież jest bezpieczniej niż w maju..

Myślę, że panikarze winni pozostać w domu. I bez tych świrowirusowych szopek jest wesoło. Po co sobie i innym utrudniać życie?

Dotyczy komisji obwodowej nr 16 w SP 3. Pani która nadzorowała podejscie do urn (godz. 10.15)Krzyczała cały czas ze proszę zachować odstęp. Jesli zwrócilismy uwagę zeby zobaczyła co się dzieje na karytazu to odpowiadała ze tam komisja nie odpowiada. Pytam więc gdzie była ta dezynfekcja i wietrzenie sal co godzine ?

pomijam już kwestie odległości itd między głosującymi ale samo logistyka w SP3 gdzie są trzy komisje to parodia… nie wiem co za pusta głowa nad tym dumała ale aby ludzie nie tłoczyli się na korytarzach przy komisji nr 22 i 16 wystarczyłby odrobinę rozsądku i otworzyć boczne drzwi szkoły- i komisja nr 16 miałaby tam wejście i nikt by nie tłoczył się szukając właściwej kolejki bo aby dostać się do 16 trzeba przeciskać się przez kolejkę do nr 22, a inna sprawa to podejście samych głosujących, nie wiem po co i komu są wywieszane obwieszczenia z nazwami ulic i przydzielonej… Czytaj więcej »