Strona główna Sport Piłka nożna Zaczęli od… odwołania sparingu

Zaczęli od… odwołania sparingu

0

„Zieloni” mieli rozpocząć przygotowania do nowego sezonu od gry kontrolnej z 4. drużyną ubiegłego sezonu w IV lidze – Zjednoczonymi Bełchatów, ale sparing został odwołany.

– Mieliśmy zagrać w Pabianicach, potem spotkanie z powodu prac na waszym boisku przeniesiono do Emilinia koło Bełchatowa, a dzień przed meczem zostaliśmy poinformowani o odwołaniu sparingu. Szkoda że tak postępuje klub z takimi tradycjami – nie krył żalu kontaktujący się z nami w tej sprawie jeden z działaczy Zjednoczonych.

Trener Michał Gajda nie miał jednak wyjścia, bo na spotkanie nie zdołałby zebrać wyjściowej jedenastki. To efekt masowych wyjazdów piłkarzy na urlopy. Dla szkoleniowca „zielonych” to swego rodzaju deja vu. Rok temu trener Włókniarza masowo odwoływał sparingi z powodu braku zawodników, a potem zespół zadziwiał w lidze. Powtórka jeśli chodzi o wyniki jesienią jak najbardziej mile widziana.

Nie szykuje się natomiast powtórka jeśli chodzi o rewolucję kadrową. Trzon kadry powinien zostać niezmieniony. Co prawda 3. drużyna ubiegłego sezonu w Klasie A – Iskra Dobroń od dłuższego czasu kusi doświadczonego 40-letniego Grzegorza Gorącego. Zespół z Dobronia chciałby aby „Grzenia” dołączył do dwóch byłych kolegów z Włókniarza – Damiana Kozłewskiego oraz Piotra Urbaniaka i pomógł w walce o awans do klasy okręgowej, ale doświadczony zawodnik obiecał zostać przy Grota-Roweckiego. Największym zmartwieniem dla trenera Gajdy będzie częsty brak przebojowego skrzydłowego – Jakuba Dobroszka. „Dobroch” to bowiem tegoroczny maturzysta, który rozpoczyna studia w Warszawie i co dwa tygodnie będzie miał zjazdy na uczelni. W miarę możliwości drużynie wciąż powinien pomagać bramkarz Damian Rzeźniczak.

Jeśli chodzi o nowe twarze to nie jest wykluczone, że takie się pojawią. Klub ma bowiem na tyle wyrobioną markę, że zgłaszają się zawodnicy, którzy chcieliby spróbować swoich sił. Prawdziwym hitem może być jednak zgłoszenie dwóch Ukraińców, którzy obecnie mieszkają i pracują w okolicach Pabianic, a mają za sobą przeszłość piłkarską w swoim kraju. Obaj trenowali z drużyną już wiosną i pokazali się z bardzo dobrej strony. Jeśli udałoby się potwierdzić ich do gry byliby bez wątpienia sporym wzmocnieniem.

Do startu rundy zaplanowano 5 gier kontrolnych. Pierwsza już w sobotę 23 lipca ze Świtem Kamieńsk (3. drużyna piotrkowskiej „okręgówki”). W kolejnych sparingach „zieloni” zagrają z LKS-em Kwiatkowice (27 lipca, beniaminek IV ligi), Zjednoczonymi Stryków (30 lipca, 8. drużyna IV ligi), rywal w trakcie ustalania (6 sierpnia) oraz Termami Uniejów (13 sierpnia, 4. drużyna łódzkiej „okręgówki).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments