Strona główna Dzieje się Zacięta walka o tytuł ArcyMiszcza Sportu

Zacięta walka o tytuł ArcyMiszcza Sportu

2

W najbliższą sobotę Pabianickie stowarzyszenie „O co biega” organizuje II Galę Miszczów Sportu, czyli imprezę podsumowującą dokonania sportowców-amatorów z powiatu pabianickiego.

Sportowcy amatorzy uprawiający bieganie, kolarstwo bądź nordic walking zostaną wyróżnieni okolicznościowymi medalami.

Nasz portal objął patronatem medialny tę imprezę, a od 18 stycznia nasi Czytelnicy głosują na ArcyMiszcza sportu. Rywalizacja jest zacięta i w tym momencie o pierwsze miejsce walczą: Dominik Omiotek, Maciej Jagusiak i Alicja Jędraszek. Głosowanie trwa do 8 lutego do godz. 24.00.

Poniżej prezentujemy listę kandydatów. Głosować można w sondzie pod artykułem na dwóch kandydatów. Zwycięzca otrzyma puchar i nagrodę ufundowaną przez EPAinfo.

Patronatem imprezę objął również Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic.

Nominacje:

Andrzej Pietrzak – jak dotychczas najszybszy biegacz z Pabianic na długich dystansach, najszybszy mieszkaniec naszego miasta w Półmaratonie Pabianickim. To u niego pozostaje pabianicki rekord na dystansie maratonu 42km – 2:42:36 (Łódź Maraton Dbam o Zdrowie 2016) oraz na dystansie połmaratonu – 21.09 km – 1:16:19 (Półmaraton ZHP Pabianice 2016).

Zuzanna Mokros – najszybsza pabianiczanka. Była drugą kobietą w Pabianickim Półmaratonie, zajęła pierwsze miejsce w Łódź Ibuprom Sport na dystansie 10 kilometrów, była trzecia w 27. Biegu Powstania Warszawskiego i zwyciężyła 4. Łódzki Bieg Niepodległości. Podczas półmaratonu w Gdańsku pobiła swój rekord życiowy – 1:19:38.

Maciej Jagusiak – w 2017 zaczął od zwycięstwa na halowym mitingu w Łodzi z rekordem na 3000 metrów (9:28), potem było zwycięstwo na Mistrzostwach Polski na 3000 metrów w Toruniu (9:24), zwycięstwo w Pabianicach na 5000 m (17:16), trzecie miejsce w Konstantynowie Łódzkim na 5000 metrów (16:15), drugie miejsce w Aleksandrowie w biegu „Bieg Aleksandrowski z okazji Święta WP” (bieg życia) na 5000 metrów (16:14), pierwsze miejsce w Bełchatowie na 5000 metrów.

Alicja Jędraszek – jedna z niewielu pabianiczanek startująca w biegach ultra (długodystansowe). Alicja z czasem 3:40:27 zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet w Warta Challenge Marathon (crossowy) w Biedrusku, była druga w kategorii K30 w III Nocnym Piotrkowskim Półmaratonie Wielu Kultur. Natomiast w Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich (K-B-L 110km) zajęła czwarte miejsce wśród kobiet i była najszybsza w kategorii K30 z czasem 15:34:28.  Była czwarta w biegu 12h w Rudzie z dystansem 120km.

Emilia Sudra – Grabarz  – jest mistrzynią Polski nordic walking na 10km w kat. wiekowej K30-39. Zdobyła wicemistrzostwo Polski w marszu sztafetowym 4x10km w nordic walking. Zajęła I miejsce w Grand Prix Łodzi w kat wiekowej K30-45 dystans 4 x 5km, III miejsce w Marszu Lasem Kraszewski w klasyfikacji open na dystansie 7km, II miejsce w I Pabianickim Marszu NW w kat. wiekowej K30-45 na dystansie 13km, III miejsce w Górskiej Przygodzie Wisła w kat. do 39 lat na dystansie 12,5km

Aleksandra Grądzka – Możyszek – wicemistrzyni Polski w marszu sztafetowym 4x10km na VI Mistrzostwach Polski w Maratonie Sztafet Nordic Walking w Jastrowiu, Zajęła III miejsce w Grand Prix Łodzi w kat. wiekowej K46-59 dystans 4 x 5km, II miejsce w zawodach w Justynowie Janówce w kat. wiekowej K50-59 na dystansie 7km, II miejsce w Wiączynie Dolnym w kat. wiekowej K46-59 na dystansie 10km, I miejsce w I Pabianickim Marszu NW w kat. wiekowej K46-59 na dystansie 13km

Emilia Śpionek – wicemistrzyni Polski w marszu sztafetowym 4x10km VI w Mistrzostwach Polski w Maratonie Sztafet Nordic Walking w Jastrowiu. Zajęła III miejsce w zawodach w Justynowie Janówce w kategorii wiekowej K30-39 na dystansie 7km, II miejsce w Grand Prix Łodzi w kat. wiekowej K30-45 dystans 4 x 5km, II miejsce Zduńskiej Woli w kat. wiekowej K-30-39 na dystansie 5km

Lidia Hanke – wicemistrzyni Polski w marszu sztafetowym 4x10km VI w Mistrzostwach Polski w Maratonie Sztafet Nordic Walking w Jastrowiu.  Zajęła III miejsce w Justynowie Janówce w kategorii wiekowej K40-49.

Bogumiła Matusiak – zajęła pierwsze miejsce na MP w parach w Sokołowie Podlaskim.  Była 16. na mistrzostwach Świata w Albi we Francji. Zajęła 1. miejsce w maratonie w Łasku oraz 1, 2 i 3 miejsce w Bike Orient w Ostrowie nad Okszą.

Dominik Omiotek – Mistrz Świata w kolarstwie amatorskim podczas Mistrzostw Świata Masters w St. Johann w 2017 roku. Trzeci rok z rzędu wygrał Cisowianka Road Tour Zamana Group, wygrał Gatta Prestige Race w Zduńskiej Woli na dystansie 117km. Zajął 1 miejsce w Nałęczowie w Cisowianka Road Tour na dystansie 90 km, 3 maja zaliczył hattrick dystansie Pro w Janowie Lubelskim podczas drugiego etapu Cisowianka Road Tour. W 2017 przejechał 27 tys km.

Sylwia Gajdka – Mistrzyni Polski w jeździe indywidualnej na czas w CK20 w Sokołowie Podlaskim i wicemistrzyni w kat. K20 ze startu wspólnego w kategorii Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w Serocku. W Aleksandrowie Łódzkim na Ogólnopolskim wyścigu Masters zajęła 2 miejsce w kat. OPEN kobiet. Pierwsza w kategorii K1 w Wyścigu Kolarskim o Puchar Bałtyku.  W ŻTC Super Prestige w Nowym Kawęczynie, Sylwia zajęła pierwsze miejsce w kategorii K2, a 2 miejsce w kat. Open. W Piekoszowie w Road Maraton zajęła 1 miejsce w kategorii K1 (2 msc. Open K). Pierwsze miejsce w klasyfikacji nizinnej całego cyklu Road Maraton 2017 w kat. K1 .

Tomasz Osieja – najwięcej przejechanych (17000 km) w 2017 roku na rowerze innym niż szosowy (szwędacz roku), w tym 12 000 km na dla Pabianic w akcji Kręć Kilometry.