Strona główna Sport Piłka nożna Zabójczy kwadrans PTC

Zabójczy kwadrans PTC

0

„Fioletowi” przywieźli trzy punkty z meczu derbowego w Dłutowie. W drugim meczu z rzędu dwie bramki dla PTC zdobył Piotr Szynka.

GLKS Dłutów – PTC Pabianice 1:3 (1:1)

Bramki: 1:0 – Bartłomiej Grala 23. min (rzut karny), 1:1 – Rafał Cukierski 33. min, 1:2 – Piotr Szynka 48. min, 1:3 – Piotr Szynka 58. min.

Początek meczu derbowego to raczej szachowanie z obu stron. Dopiero w 21. min bramce Piotra Płóciennika zagroził Igor Gwiazdowski, ale jego strzał minął słupek. Chwilę później sytuację sam na sam z bramkarzem GLKS zmarnował Piotr Szynka.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się niemal natychmiast. Adam Wilczyński sfaulował w polu karnym jednego z rywali, a pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się niezawodny Bartłomiej Grala zdobywając swoją 5 bramkę w 4 meczu.

W odpowiedzi w 26. min strzał z rzutu wolnego Przemysława Bartyzela o centymetry minął poprzeczkę. Wyrównać udało się siedem minut później. Po prostopadłym podaniu Mateusza Klinga na raty bramkarza pokonał Rafał Cukierski.

W ciągu kwadransa po wznowieniu „fioletowi” ustawili sobie mecz. Najpierw po trzech minutach prostopadłe podanie Klinga wykorzystał Szynka, a po kolejnych dziesięciu minutach tym razem po podaniu Sikorskiego ten sam zawodnik podwyższył na 3:1.

Dwie szybko zdobyte bramki odebrały chęci rywalom. Do końca meczu warte odnotowanie były jedynie uderzenia głową dłutowian po rzutach wolnych. To z 72. min skończyło swój żywot w rękach Adama Wilczyńskiego, a kolejne sześć minut później otarło się o górną część poprzeczki

GLKS: Płóciennik – Stelmach, Grala, Skiba, Łańcuchowski – Biskupski, Golik (60. min, Woch), Stolarek, Morawski (46. min, Mosiński), Mikucki (73. min, Borowiec) – Żabolicki (56. min, Klimczak).

PTC: Wilczyński – Kopka, Kaźmierczak, Ziółkowski, Bartyzel – Cukierski (89. min, Furtak), Sikorski,, Kling (70. min, Otomański), Hiler, Gwiazdowski (60. min, Klimek) – Szynka (80. min, Jabłoński).

Żółte kartki: Skiba – Kopka.

źródło: fioletowi.com