Strona główna Aktualności Z intencją do Częstochowy (ZDJĘCIA)

Z intencją do Częstochowy (ZDJĘCIA)

2

Pątnicy ruszyli dziś rano na Jasną Górę. Łączna trasa pabianickiej pielgrzymki to 270 kilometrów.

Pabianiczanie, ale nie tylko, tłumnie stawili się na mszy św. w kościele na Starym Rynku, gdzie rozpoczęła się 548. pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku na liście organizacyjnej zapisanych było 385 osób. To więcej niż w ostatnich latach, bo w 2014 roku z Pabianic wyruszyło 332 uczestników, a w ubiegłym roku 360. Oczywiście liczba ta może się zmienić, bo część osób nie zdążyła się zapisać.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Chrzest Bramą Miłosierdzia”. Patronem jest św. Maksymilian Maria Kolbe. Intencją modlitw pielgrzymów jest dziękczynienie za 1050- lecie Chrztu Polski. – Będziemy prosić Matkę Bożą Częstochowską również w naszych intencjach oraz polecając wszystko Bożemu Miłosierdziu – mówią organizatorzy z parafii św. Maksymiliana na Piaskach.

O tym, że pabianicka pielgrzymka jest wyjątkowa, pątnicy przekonują się każdego roku.

– To mój siedemnasty raz. Uczestniczymy w różnych rodzinnych konfiguracjach, ale moim marzeniem jest, aby potrzebą pielgrzymowania zarazić żonę – mówi Andrzej z Janowic, który do Częstochowy idzie z synem Wojtkiem. – Moja intencja? Dziękczynna. W ubiegłym tygodniu wydałem córkę za mąż, a drugi syn zrobił mnie dziadkiem.

Pan Andrzej potwierdza, że choć pabianicka pielgrzymka jest ciężka (trasa pierwszego dnia ma 40 km), ma własną specyfikę duchową.

Słowa te będą mogli potwierdzić łodzianie: Michał i Ola, którzy z naszego miasta wyszli pierwszy raz.

– To moja trzecia pielgrzymka, ale za sprawą księdza Marcina Pawłuszewicza z parafii Miłosierdzia Bożego postanowiliśmy dołączyć do Pątników z Pabianic – tłumaczy student z Łodzi. – Idziemy w intencji spraw codziennych, ale jest kilka dni, więc może po drodze pojawią się inne postanowienia.

Pielgrzymi dotrą do Częstochowy 23 sierpnia. Przywitanie w Pabianicach zaplanowane jest na 29 sierpnia.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Moja stara nie jest osobą publiczną zrobili jej zdjecie które zostało umieszczone bez jej zgody

Pompujesz, bez powietrza. Widziałeś fotki ? Nigdzie nie ma zdjęcia solo ( w tym Twojej Pani – a szkoda ). Media mają prawo.