Strona główna Aktualności Z miasta Trwają zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy. Przypominamy o zmianach

Trwają zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy. Przypominamy o zmianach

0
W tym roku 551. Piesza Pielgrzymka Pabianicka na Jasną Górę przybiera inną formę niż dotychczas. Pątnicy wyjdą dzień wcześniej tj. 19 sierpnia, a do domu wrócą autokarami już 26 sierpnia w godzinach popołudniowych.

Zapisy na pielgrzymkę trwają od niedzieli do 11 sierpnia do niedzieli 18 sierpnia w godzinach 16:30 – 19:00 w parafii św. Maksymiliana Kolbego w biurze pielgrzymkowym. Zapisać może się tylko osoba zainteresowana, a osoby niepełnoletnie pielgrzymują pod opieką osoby dorosłej. Rodzic osoby niepełnoletniej musi być obecny podczas zapisu. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce nie ulega zmianie. Osoby dorosłe – 60 zł, osoby niepełnoletnie – 50 zł.

– Pierwszy nocleg zaplanowany jest w Drużbicach, gdzie wieczorem weźmiemy udział w Nabożeństwie pokutnym, podczas którego będzie możliwość spowiedzi świętej. Następny dzień to wędrówka do Łękawy, gdzie po przyjściu i zakwaterowaniu odbędzie się „Pogodny wieczór” jako forma integracji między pielgrzymami – opisują trasę organizatorzy. – W związku z nowymi miejscami noclegowymi informujemy, że będą one zagwarantowane  dla każdego pielgrzyma, a więcej informacji dotyczących noclegów będzie przekazywane danego dnia po przyjścia do miejscowości noclegowej. Dalsza trasa do Częstochowy nie ulega zmianie.

Podobnie jak w roku ubiegłym, ostatniego dnia do pabianickich pątników dołączy arcybiskup Grzegorz Ryś.

Tegoroczna trasa do Częstochowy wyniesie 132,5 kilometra. Najdłuższy dystans przewidziano na czwartek 22 sierpnia wtedy pielgrzymi przejdą 31,5 kilometra z Dobroszyc do kościoła w Garnku. Na Jasnej Górze zameldują się w piątek 23 sierpnia około godz. 18.00.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments