Strona główna Aktualności Komunikacja Wyświetlacze i kamery na przystankach. Miasto szuka wykonawcy

Wyświetlacze i kamery na przystankach. Miasto szuka wykonawcy

6
Tablice informacji pasażerskiej są np. w Łodzi. Pabianice też mają je mieć.
Po fiasku pierwszego postępowania pabianicki magistrat ponowił przetarg na wdrożenie w mieście systemu informacji pasażerskiej. Chodzi m.in. o montaż na przystankach tablic wyświetlających godziny odjazdów autobusów oraz założenie monitoringu.

Na oferty firm zainteresowanych wykonaniem dla miasta tych i pozostałych usług, jakie znalazły się w ogłoszeniu urzędnicy czekają do 12 sierpnia. Za pierwszym razem nie udało się znaleźć wykonawcy, który spełniłby kryterium finansowe – zgłosiła się tylko jedna firma, z Warszawy, ale zaproponowana przez nią cena przekraczała kwotę zarezerwowaną na ten cel w budżecie o ponad 3 mln zł.

– Zadanie ma zostać zrealizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, w ciągu dwunastu miesięcy od podpisania umowy i składać się z czterech części – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.

To m.in. 23 tablice informujące o rzeczywistych czasach odjazdu w oparciu o system geolokalizacji GPS, które pojawią się na najważniejszych przystankach autobusowych przy ulicach Waltera Jankego, Nawrockiego, Grota Roweckiego, Kilińskiego, św. Jana, Wiejskiej, Jana Pawła II i Orlej. Kolejnych 16 tablic ustawi na przystankach autobusowo – tramwajowych wykonawca projektu „Łódzki Tramwaj Metropolitalny”.

Aby poprawić bezpieczeństwo, wszystkie przystanki z tablicami będą monitorowane. Ponadto monitoring (bez dynamicznej informacji pasażerskiej) jest przewidziany na pętlach Karolew, przy Podmiejskiej i przy Sikorskiego. W efekcie w oku kamer znajdą się 42.

W zakres inwestycji wejdzie też przebudowa dyspozytorni w zajezdni MZK na potrzeby ITS (inteligentnego systemu transportowego) oraz budowa serwerowni. Ponadto przygotowanie nowej wersji portalu portalu komunikacjapabianice.pl wraz z z aplikacją mobilną dla pasażerów. Umożliwią one np. odczytanie rozkładu jazdy według linii i przystanku, a także wyświetlanie tzw. wirtualnych tablic dla przystanków.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kur… Oszczędności wprowadzają, ludziom zabierają premię, mrożą budżety w jednostkach miejskich a 3 mln na wyświetlacze się znajdą… Ja pier… Co za denna polityka!!

Bo tym się pochwalą przy kolejnych wyborach. Premie głosów im nie załatwią.

W tej dziurze zwanej potocznie pabianicami takie rozwiązanie jest kompletnie nie potrzebne. Takie szukanie na siłe gdzie przepieprzyć publiczne pieniądze.
.

Last edited 3 lat temu by sir

Czy ich pogięło? 3 miliony? Po co to komu? Za te 3 bańki mogliby jakąś zieleń zorganizować , w tym betonowym mieście.

Ciesze sie, ze bede mogl sprawdzic 1 autobus na 30 min lub 5 na 1h pod SDH na elektronicznym wyswietlaczu! ewidentnie jest to MIS naszych czasow! Czy UM moze zajac sie przycinaniem zieleni w miescie – mysle, ze mieszkancy zasluguja na lepszy wyglad miasta, bardziej schludny, czysty, przyjazny.

Kiedy ruszy budowa tego torowiska dla tego tramwaju i te kolejne 16 tablic miało być w maju później w czerwcu mamy lipiec i ani gwizdu ani itd….