Strona główna Aktualności Sprawy Czytelników Sprawy Czytelników: odpady są odbierane byle jak…

Sprawy Czytelników: odpady są odbierane byle jak…

14
Od lat wywozem odpadów z naszego miasta zajmuje się firma Eko – Region. W ocenie niektórych mieszkańców jakość świadczonych przez nią usług nie jest taka, jaka powinna być. Na redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy od naszego czytelnika następującego maila: 

„Pragnę zwrócić uwagę na problem odbioru odpadów przez firmę Eko- Region. Jest on znany już od długiego czasu. Na czym polega? Ekipy odbierające odpady nie wykonują swojej pracy rzetelnie i często po opróżnieniu pojemników ze śmieciami odstawiają je, gdzie popadnie, np. na ulicy, na środku chodnika, na parkingach. Zdarza się też, że podczas wysypywania odpadów z pojemnika na śmieciarkę część z nich ląduje na ziemi. Niestety, pracownicy firmy „zapominają” je po sobie posprzątać. Firmy zajmujące się utrzymaniem czystości przy wspólnotach mieszkaniowych oraz gospodarze często są przez mieszkańców obwiniani za nieład, który panuje na ich terenie. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że gospodarz czy firma sprzątająca pozamiata teren przy nieruchomości, a po godzinie będą odbierane odpady, efektów tej pracy zupełnie nie widać. Osobiście zgłaszam do firmy, a także do magistratu każdą nieprawidłowość, wykonuję zdjęcia jako dowód, rozmawiam z osobami, które przyjeżdżają odbierać odpady, ale, niestety, nikt nie słucha… Pojemniki odbierane z pergoli  śmietnikowych powinny być odstawiane na miejsce – do pergoli śmietnikowych, a nie obok – na chodnik czy na ulicę. To przykre, że płacimy tyle za odbiór odpadów, a zostawiany jest taki bałagan”.

Masz sprawę? Napisz do nas:
  Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, bmp, tiff / Maksymalny rozmiar: 3MB

  [wpgdprc "Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę. Ustawienia prywatności można zmienić tutaj - https://epainfo.pl/ustawienia-prywatnosci/"]

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  14 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Nie chcę się im zwyczajnie robić jak należy! U mnie pod blokiem to samo. Że śmieciarki wylatują śmieci ale po sobie nie zbiorą! Jadą dalej. Niestety to monopolista i chyba nic się nie poprawi dopóki nie będzie konkurencji dla eko regionu.

  Płacimy za śmieci jak za złoto! U mnie ostatnio zabierali komunalne, śmietnik na środku chodnika- podobnie jak na zdjęciu w artykule, wypadły im 2 worki, worki się rozsypały, worki wrzucili ale rozsypanych śmieci już nie zebrali. Kpina!!! Wstyd!!

  Jakby każde śmieci najdrobniejsze musieli pozbierać i kontenery wstawiać do pergoli to by nie obrobili się z robotą. Przecież sprzątacz wie kiedy odbierane są śmieci i kontenery sam wstawia do pergoli a przy okazji sprząta w pergoli. Jakby miało być tak jak Państwo mówicie to pracownicy firmy Eko Region musieliby sprzątać także w pergolach. Przecież nie wstawią kontenerów na leżące śmieci w pergoli.

  Mają wstawiać i sprzątać to co ONI wysypią.Tak a nie inaczej jest skonstruowana umowa. Nikt nie każe sprzątać im pergoli, w artykule chodzi chyba o sprzątanie po sobie.
  Jak się nie wyrabiają niech jeżdżą w 4 osoby nie dwie.

  Gospodarz nie jest od tego żeby wstawiać kontenery za eko region.
  Owszem gospodarze sprzątają pergole ale idąc tym tropem może Ty też zostawiaj śmieci pod klatką, w końcu gospodarz i tak koło niej musi zebrać śmieci i pozamiatać.
  Szanujmy się wzajemnie i szanujmy wzajemnie prace innych. To że ktoś coś sprząta nie znaczy że można robić mu bałagan bo nie chce się komuś schylić.
  Ty jak naśmiecisz dostaniesz mandat a im dajesz przyzwolenie, w końcu to firma która ma zbierać odpady a nie je rozrzucać.

  To samo na osiedlach domów jednorodzinnych. Mieszkańcy wystawiają puszki obok ogrodzenia, ale Panowie z eko-regionu po prostu je pchają. Efekt to pozostawiony kosz na środku chodnika, na środku bramy, przy samej furtce. Jak sie uda tak stoi.

  W Ksawerowie firmie Remondis płacimy więcej bo 23 zł od osoby a robią to samo kontenery zostawiają centralnie na środku wjazdu do posesji co sprawia iż przyjeżdżając do domu trzeba się wcześniej zatrzymać aby go przesunąć i wjechać a ostatnio wójt straszy że ceny mogą wzrosnąć o 50% normalnie ręce opadają.ta ustawa śmieciowa to jakieś nieporozumienie, bubel powodujący sporą korupcję.dodam iż zgłaszałem w gminie problem udowadniając zrobionymi zdjęciami ale widocznie mają na to wy….ne.

  Pamiętaj w niedzielę przy urnie za czyjej władzy wzrosły opłaty 🙂

  Oj żebyś wiedział że pamiętam i im „podziękuję”

  Ale kilka lat temu już im podziękowano.

  Śmieci to najlepiej do lasu wywala i tyle!

  Ta piątka cwaniaków co to takie poparcie dają z poprzedniego art,. niech wystawia się do zdjęć nie w parku tylko pod tym syfem kontenerowym,
  ludzie mają rację że płacą ten bezczelny ukryty podatek krocie, a te chłopki zwanymi śmieciarzami brudzą na potęgę mając za nic ten syf co zostawiają, może zamiast paradować do zdjęć w parku w godzinach pracy gdzie każda godzina to koszt min 1500 zł wypłacane tym cwaniakom wezmą się do poważnej roboty

  U mnie notorycznie zostawiają w bramie wjazdowe, chociaż wystawiam i stawiam z boku.

  Dzwonić do eko regionu i zwracać uwagę.