Strona główna Sport Piłka nożna Wystarczyła dziesiątka (ZDJĘCIA)

Wystarczyła dziesiątka (ZDJĘCIA)

3

Zieloni w 11. kolejce ligowej podejmowali u siebie Termy. Pabianiczanie mimo, że od 20. minuty grali w przewadze, to polegli na własnym terenie.

Włókniarz Pabianice – Termy Uniejów 0:1 (0:0)

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Włókniarz miał ułatwienie w postaci jednego zawodnika więcej. Wszystko za sprawą głupiego faulu piłkarza gości, za który otrzymał czerwoną kartkę. Do przerwy żadna ze stron nie potrafiła jednak znaleźć drogi do bramki.

W drugiej połowie obraz gry był bardzo podobny. Na murawie nie było widać tego, że Termalni grają w osłabieniu. Oba zespoły miały swoje sytuacje, ale niewiele z nich wynikało. W 67. minucie jeden z zawodników gości stanął sam na sam z Rzeźniczakiem. Świetna postawa naszego golkipera uchroniła nas przed stratą bramki. Po chwili nasz bramkarz ponownie musiał wykazać się refleksem. Tym razem po strzale z bliskiej odległości. Pabianiczanie grali niespokojnie i nie potrafili stworzyć klarownych sytuacji podbramkowych. W 80. minucie z ostrego kąta próbował Grzegorz Gorący, ale golkiper gości sparował to uderzenie.

Dwie minuty później w euforii znaleźli się piłkarze z Uniejowa. Dobrze rozegrali piłkę w naszym polu karnym i ich zawodnik uderzył po krótkim rogu, nie dając szans Rzeźniczakowi. W 85. minucie próbą przewrotki popisał się w polu karnym Dawid Acela. Został podczas tej akcji sfaulowany, ale sędzia pozostał niewzruszony. W 90. minucie stanął on przed kolejną szansą, ale bramkarz poradził sobie z jego strzałem. Od drużyny grającej w przewadze wymaga się jednak czegoś więcej. Mecz zakończył się wynikiem 0:1 i zieloni notują szóstą porażkę w sezonie. Pabianiczanie zajmują 14. miejsce w tabeli z dorobkiem ośmiu punktów. Następny mecz w niedziele o godzinie 15:00. Włókniarz zagra na wyjeździe z ekipą Sokoła II Aleksandrowa Łódzkiego.

Skład: Rzeźniczak, Rudzki, Piotrowski, Kosmala, Klimek, Potrzebowski (60. Sumera), Sęczek, Acela, Gorący, Dobroszek, Pędziwiatr (77. Jarych).