Strona główna Nie przegap Wypadek przed Lidlem. Kierujący skuterem miał dużo szczęścia

Wypadek przed Lidlem. Kierujący skuterem miał dużo szczęścia

9
Dziś (wtorek), doszło do groźnie wyglądającego wypadku na skrzyżowaniu ulic Łaska i Tkacka. W zdarzeniu brał udział skuter i samochód osobowy.

Na tym skrzyżowaniu od około dwóch dni nie działa sygnalizacja świetlna. Kierowcy włączający się do ruchu zarówno od ulicy Tkackiej jak i te wyjeżdżające z Lidla muszą zachować szczególną ostrożność z uwagi na fakt, iż ulica Łaska posiada na tym odcinku po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Około godziny 14.40 z parkingu Lidla wyjeżdżała 36-letnia pabianiczanka. Kierowała osobowym Renault Megane. Chciała jechać w ulicę Tkacką i zatrzymała się, aby przepuścić pojazdy jadące ul. Łaską. Od strony dworca PKP, lewym pasem na wprost jechał autobus. Z kolei prawym pasem, nieco z tył, jechał skuter, którym kierował 47-letni pabianiczanin. Kierująca Renault nie dostrzegła go i myśląc, że jedzie tylko autobus ruszyła. Niestety wtedy nadjechał skuter, którego osobówka uderzyła i przeciągnęła przed sobą kilkanaście metrów.

– To wyglądało bardzo groźnie – mówi przypadkowy świadek. – Niestety teraz przez brak sygnalizacji ludzie w tym miejscu ryzykują i chcą często przeskoczyć Łaską. Kierowcę skutera uratowało tylko to, że kierująca Renault nie miała dużej prędkości.

Kierujący skuterem doznał prawdopodobnie złamania lewego podudzia i musiał być zabrany do szpitala. Na skrzyżowaniu przez kilka godzin trwały utrudnienia w ruchu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Co z Wami kierowcy? Postawcie się w naszej sytuacji (motocyklistów) i wyobraźcie sobie że inny kierowca siedzący w aucie ma wszystko gdzieś bo jego przecież chroni blacha. Sam w sobotę zostałem zmieciony z ronda przez samochód kiedy jechałem motorem, bo się zamyślił. Na szczęście w moim przypadku skończyło się na otarciach i stłuczeniach. My motocykliści nie wszyscy należymy do grona „dawców”, nie wszyscy zamykają licznik na publicznych drogach, więc nie traktujcie nas jak mięso armatnie. KIEROWCY rozglądajcie się proszę.

Co za różnica czy autem czy na motorze? Rozglądać się i uważać trzeba zawsze, niezależnie czym się jedzie i co się dzieje dookoła, ale niestety wypadków się w stu procentach nigdy nie uda pozbyć, bo nie myli się ten co nic nie robi.

Puszka chroni do pewnego tylko momentu, czołówka auta z motorem za miastem przy stówce może się skończyć dla obu kierujących przejściem na łono Abrahama..
Jeszcze słowo o tzw. dawcach na jednośladach, oni po wypadku raczej średnio się na dawce nadają, puszkarze częsciej idą na przeszczepy 😉

To poruszajcie sie na drodze zgodnie z przepisami. Nie przed czerwonym tworzysz dodatkowy pas ruchu, by za zamulać, a na rondach to prawie pchać swą maszynę.

a ty nie ” za zamulaj” podczas pisania następnych komentujących 🙂

jakie ryzykowanie życiem? żadne brak świateł, stopy i poduszki na drodze! nic nie zastąpi uwagi i pomyślunku. Jeśli się umie jeździć to żadnego ryzyka tam nie widzę.

Cytat: „Kierowcy włączający się do ruchu zarówno od ulicy Tkackiej jak i te wyjeżdżające z Lidla”. Kierowcy z ulicy Tkackiej nie włączają się do ruchu, oni są już w ruchu.

Dzisiaj tj. 11.05.2022 światła nadal nie działają!

masz znaki , znasz?