Strona główna Aktualności Z miasta Niecałe 40 procent deklaracji. Coraz mniej czasu na złożenie dokumentu

Niecałe 40 procent deklaracji. Coraz mniej czasu na złożenie dokumentu

5
Nieco ponad półtora miesiąca zostało właścicielom i zarządcom nieruchomości na złożenie deklaracji dotyczącej źródła ogrzewania budynku. Od 1 lipca za niedopełnienie tego obowiązku będzie groziła grzywna.

Deklaracje posłużą do stworzenia Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Oprócz danych o położeniu budynku i jego właścicielu znajdą się tam przede wszystkim informacje o źródłach ogrzewania danej nieruchomości. Zgłoszeniu będą podlegać wszystkie źródła ciepła jakie są dostępne w budynku np. piece na węgiel, eko groszek czy miał, kotły i grzejniki gazowe, piece kaflowe, wolnostojące „kozy”, kuchnie węglowe, pompy ciepła, instalacje fotowoltaiczne, sieć ciepłownicza, ogrzewanie elektryczne czy kolektor słoneczny.

Do tej pory, na 9075 budynków w naszym mieście, złożonych zostało tylko 3533 deklaracji co stanowi 39%. Za niedopełnienie obowiązku złożenia deklaracji w terminie do 30 czerwca 2022 roku będzie groził mandat 500 zł. Uprawnionym do jego wystawienia lub skierowania sprawy do sądu będzie strażnik miejski.

Deklarację można złożyć osobiście w punkcie konsultacyjno – informacyjnym „Czyste Powietrze”, który mieści się w budynku Urzędu Miejskiego w Pabianicach przy ul. Św. Jana 4 pok. 20 lub w formie elektronicznej tutaj.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Te dni to jak są liczone? Czerwiec ma 30 dni, a jeszcze jest maj, a zostało tylko 20 dni????

😂😂😂 w Pabianicach czas liczony jest inaczej. Zobacz na ul Zamkową tam czas sie zatrzymał pól roku temu

Mam wd wasze deklaracje i spisy inwigilacyjne. Mandaty, strachy na lachy i inne pierdoły. Nie zamierzam wam ulegać. Precz!

Panie Redaktorze
Instalacja fotowoltaiczna nie podlega zgłoszeniu w ramach Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Nie jest ona bowiem źródłem ciepła, a deklaracja nie zawiera rubryki, gdzie można by taką instalację wpisać.

a co z prawem do niesomozaorania się?