Strona główna Aktualności Jutro akcja Niechronieni. Policja sprawdzi zachowanie pieszych i kierowców

Jutro akcja Niechronieni. Policja sprawdzi zachowanie pieszych i kierowców

5
Przez cały jutrzejszy dzień (czwartek 12 maja) policjanci pabianickiej drogówki będą prowadzili akcję pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Działania będą prowadzone w całym województwie łódzkim.

Głównym zamierzeniem tej akcji jest wzmocnienie bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i innych, którzy korzystają z dróg, a nie są chronieni karoserią pojazdu. Statystyki nie są optymistyczne. W 2021 roku na terenie województwa łódzkiego doszło do 2309 wypadków, w tym aż 342 miały miejsce na przejściach dla pieszych lub przejazdach dla rowerzystów. We wszystkich wypadkach śmierć poniosło 191 osób, a 20 z nich zginęło właśnie na przejściach dla pieszych. W wyniku najechania na pieszego zginęło 46 osób, co stanowi 24,1%ogółu ofiar śmiertelnych.

– Przejścia dla pieszych w dalszym ciągu nie gwarantują pieszym bezpiecznego przekroczenia jezdni – mówi asp. sztab. Marzanna Boratyńska z łódzkiego wydziału ruchu drogowego. –  Dlatego funkcjonariusze drogówki w całym garnizonie łódzkim wezmą pod lupę zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyjrzą się zachowaniom samych pieszych.

Pod policyjnym nadzorem znajdą się miejsca szczególnie niebezpieczne, zwłaszcza takie, gdzie w przeszłości dochodziło do potrąceń pieszych. Do kontroli wyznaczone są również takie punkty, w których to piesi oraz cykliści nie stosują się do obowiązujących przepisów. Policjanci przypominają, aby szczególnie na przejściach dla pieszych, ale także w ich pobliżu, zawsze zwiększać swoja uwagę i przede wszystkim zachować szczególną ostrożność. Piesi podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo, zawsze muszą pamiętać o obserwacji pojazdów oraz nie używania w tym czasie telefonów komórkowych. Wchodząc na przejście dla pieszych warto zdjąć z głowy kaptur, czy wyjąć słuchawki z uszu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Mam nadzieję, że tym razem tymi NIECHRONIONYMI będą kierowcy. To, co się dzieje przy rynku, to sa szczyty. Szczyty chamstwa niestety ze strony przechodniów. W szczególności pań w wieku 60+, z powodu bliskości rynku i miłości nie tyle do gotowania, co do wp….nia otyłych. Wchodzą bezceremonialnie na przejścia i cykl przejścia na drugą stronę trwa 12-15 sek. Nie, nie są to osoby ułomne, conajwyżej umysłowo, bo przez calę przejście patrzą się bezczelnie w oczy stojących przed przejściem kierowców. Ja tu amebo mam pierwszeństwo, ja tu jestem panią i będę sobie przechodziła, ile mi się podoba, a ty czekaj i nie… Czytaj więcej »

Reasumując, masz pretensje o to, że panie w wieku powyżej sześćdziesięciu lat są otyłe i za długo przechodzą na drugą stronę ulicy, a to, że patrzą w tym czasie w kierunku kierowcy oznacza, że są upośledzone umyslowo? Naprawdę?

Mam nadzieję że panowie policjanci odwiedzą też ulicę Grobelną 😉 tam między kaufland’em a przychodnią będą mieli co robić

Popieram,tam to trzeba uważać żeby nikogo nie rozjechać!Czasami masz wrażenie że jesteś na deptaku,a nie na ulicy.

Pod szpitalem żadnej pani nie chce się dojść do pasów tylko myk za autobusu.